12 marca, 2021, 11:00

„Fonetyka języka francuskiego w śpiewie klasycznym” – ONLINE

12 marca, 2021

Aby przejść do wydarzenie kliknij link:

Meeting-ID: 885 6645 9408
Kenncode: 780441​

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
– rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowane na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
– live streaming,
– z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego,
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.

Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.

Piątek, 12.03.2021, godz. 11.00-12.15 oraz 12.45-14.00, ONLINE

Katedra Pieśni i Kameralistyki Wokalnej

Webinar
„Fonetyka języka francuskiego w śpiewie klasycznym”

Prof. Natalia Farhi
Hochschule für Musik Hans Eisler Berlin

Webinar dotyczyć będzie zagadnień związanych z fonetyką języków obcych, na bazie międzynarodowego alfabetu IPA (International Phoenetic Alphabet). W szczególności koncentrować się będzie na problematyce języka francuskiego. Webinar poprowadzi Prof. Natalia Farhi (sopran), znakomita specjalistka w tej dziedzinie, wykładowca berlińskiej Hochschule für Musik Hanns Eisler (zajęcia z dykcji i fonetyki języków: niemieckiego, angielskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego). Spotkanie będzie okazją do pozyskania kompendium wiedzy, koniecznej dla śpiewaków, a także pianistów kameralistów, zwłaszcza w wykonawstwie francuskiej liryki wokalnej.

Webinar zawierać będzie część teoretyczną oraz interaktywne ćwiczenia praktyczne.