25 marca, 2022, 15:00

COMPLETORIUM: W.A. Mozart „Requiem”/25-27.03.2022

25 marca, 2022
Plakat może zachęcać do przyjścia na koncert pt. Completorium - Requiem

Warsztat w ramach przedmiotu „Interpretacja wielkich form wokalno-instrumentalnych” (IWFWI) –
COMPLETORIUM: W.A. Mozart „Requiem” KV 626

Data: 25-27 marca 2022

Completorium – harmonogram

Formuła:
Interdyscyplinarny warsztat adresowany do uczestników zajęć IWFWI otwarty dla słuchaczy zewnętrznych, wzorowany na formule „Completorium”, łączącej elementy wykładu, ćwiczeń i kursu mistrzowskiego.

Do uczestnictwa w warsztatach zaproszeni zostali wybitni znawcy przedmiotu zza granicy, a także pedagodzy zatrudnieni w uczelni. Podczas zajęć każdy ze studiowanych ustępów omówiony zostanie od strony historycznej, muzykologicznej i teologicznej, a następnie nastąpi jego praktyczna realizacja (w formie próby muzycznej). Zespół artystyczny stanowić będą muzycy tworzący uczelnianą orkiestrę kameralną oraz Zespół Wokalny Instytutu Dyrygentury. Finałem kursu będzie prezentacja studiowanych fragmentów, z udziałem wszystkich zaangażowanych w projekt uczestników, pod dyrekcją najlepszych studentów-dyrygentów biorących udział w kursie.

Wykładowcy gościnni:

• dr hab. Robert Šebesta Vysoká Škola Múzických Umení Bratysława