Akademicki Konkurs Organowy „Romuald Sroczyński in Memoriam”

To już ósma edycja Akademickiego Konkursu Organowego „Romuald Sroczyński in memoriam”!

Akademicki Konkurs Organowy organizowany przez poznańską Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego przeznaczony jest dla studentów klas organów polskich uczelni muzycznych. Główną ideą wydarzenia jest – obok możliwości pokazania kunsztu młodych, uzdolnionych organistów z różnych ośrodków akademickich – wymiana doświadczeń między pedagogami i próba wypracowania takich form oceny prezentacji muzycznych, które cieszyłyby się zaufaniem zarówno wykonawców, jak ich pedagogów.

Konkurs dedykowany jest zmarłemu w 2006 roku Romualdowi Sroczyńskiemu – artyście i pedagogowi, zasłużonemu profesorowi klasy organów poznańskiej uczelni muzycznej, wychowawcy wielu pokoleń organistów. Laureaci konkursu otrzymają zaproszenia do udziału w prestiżowych festiwalach i cyklach koncertowych.

Zapraszamy do Poznania w dniach 1 – 3 marca 2023!

VIII Akademicki Konkurs Organowy 2023 – INFORMACJE

KARTA ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 września 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego).

VIII Akademicki Konkurs Organowy – PROGRAM