Anons

Akademia PRO 2024-2025 / Hashtag Ensemble

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Akademia PRO 2024-2025 realizowanym przez zespół Hashtag Ensemble.

Baner zawiera informacje na temat programu Hashtag Ensemble

Akademia_PRO_ogłoszenie

Akademia PRO skierowana jest do studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych, a także profesjonalnych muzyków bez limitu wieku oraz do obcokrajowców mieszkających w Polsce, grających na następujących instrumentach:
● skrzypce
● altówka
● wiolonczela
● kontrabas
● flet
● klarnet
● akordeon
● perkusja
● dyrygentura

Udział w Akademii PRO obejmuje:
● roczny program mentorski, w ramach którego odbędą się minimum 3 indywidualne zajęcia z instrumentalistą Hashtag Ensemble Twojej specjalności. Pozwoli Ci doskonalić warsztat wykonawczy w obszarze muzyki XX i XXI wieku.
● minimum 1 występ z Hashtag Ensemble w sezonie 2024-2025, za który przewidujemy honorarium. Dzięki niemu będziesz partycypować w naszych projektach.
● udział w seminariach i wykładach gości Akademii PRO, które będą wspierać Twoje muzyczne kompetencje.

Projekt Akademia PRO pozwoli Ci poznać pasjonatów muzyki nowej, poszerzyć repertuar, rozwinąć umiejętności związane z rozszerzonymi technikami wykonawczymi i pracować przy projektach w demokratycznie prowadzonym zespole.
(https://hashtag-ensemble.org/pl/art-2/muzycy/)

Udział w Akademii PRO jest bezpłatny.
Uczestnicy programu zostaną wyłonieni w drodze konkursu online.

KIEDY?
Aplikacje: do 15 czerwca 2024
Wyniki naboru: 15 lipca 2024
Inauguracja: wrzesień 2024
Akademia PRO potrwa do końca sezonu artystycznego 2024/2025.

GDZIE?
Próby, lekcje mistrzowskie, koncerty i wykłady odbywać się będą w Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab przy ul. Barskiej 29 w Warszawie.

JAK APLIKOWAĆ?
Do 15 czerwca 2024 prześlij swoje zgłoszenie zawierające:
● krótki życiorys artystyczny w pliku .pdf lub .doc
● krótką informację dlaczego chcesz rozwinąć się w zakresie wykonawstwa muzyki nowej
● dane osobowe:
○ Imię i Nazwisko
○ Data urodzenia
○ Specjalizacja (instrument)
○ Adres zamieszkania
○ Nazwa uczelni, z którą ostatnio byłeś związany
○ Obywatelstwo
dwa nagrania audio-video lub audio
I
● dowolny utwór awangardowy (lub jego wybrany fragment) napisany po 1945 roku o czasie trwania do 15 minut
● solowy lub kameralny w obsadzie do 5 osób
● w formie dostępnego linku: YouTube, Soundcloud, Vimeo, lub do dysku Google
II
● dowolny utwór tonalny (lub jego wybrany fragment), zapisany w tradycyjnym systemie notacyjnym
● o czasie trwania do 10 minut
● solowy lub kameralny w obsadzie do 5 osób
● w formie dostępnego linku: YouTube, Soundcloud, Vimeo, lub do dysku Google na adres e-mail aleksandra@hashtaglab.pl.

Uczestników projektu wyłonią muzycy zespołu Hashtag Ensemble. Projektem opiekuje się Aleksandra Demowska-Madejska (http://demowska-madejska.pl/).

WARTO WIEDZIEĆ:
● terminy prób i udział w koncertach oraz spotkania z mentorami, będą ustalane z wybranymi instrumentalistami indywidualnie;
● wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie www.hashtaglab.pl oraz w mediach społecznościowych Hashtag Ensemble oraz Hashatg Lab, a wyłonieni uczestnicy zostaną poinformowani mailowo 15 lipca;
● w Akademii PRO w sezonie 2024-2025, przewidujemy udział maksymalnie do 7 osób;
● nie zapewniamy instrumentów;
● organizator nie pokrywa kosztów transportu i akomodacji uczestników projektu;
● organizatorem Akademii PRO jest Fundacja Sfera Harmonii;
● uczestnicy poprzednich edycji nie mogą brać udziału w kolejnych naborach.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Projekt wspiera ZAW Stoart

Akademię PRO patronatem objęli:

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu
Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków
Polskie Towarzystwo Altowiolowe oraz Rektorzy:
Patronat JM Rektor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, dr hab. Elżbiety Aleksandrowicz, prof. AM