Mówią daty: 9 maja 2021 r. … Zmarł prof. Tomasz Zagórski

Zapraszamy do spędzenia kilku chwil z historią Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Mówią daty” to rodzaj kalendarium, w którym przeczytacie Państwo o ważnych, bardzo ważnych, a czasem zupełnie zwyczajnych wydarzeniach z historii uczelni. Niech tak szybko mijające w naszym życiu akademickim miesiące będą pretekstem, aby czasem się zatrzymać i spojrzeć wstecz. Wszak – jak zauważył Cyprian Kamil Norwid – „przeszłość to jest dziś tylko cokolwiek dalej”…

9 maja 2021 r.

zmarł prof. Tomasz Zagórski, urodzony w Poznaniu, śpiewak operowy, tenor, od 2009 roku prowadził na Wydziale Wokalno-Aktorskim poznańskiej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego zajęcia z niemieckiej liryki wokalnej, a od 2010 roku prowadził własną klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

9 maja 2022 r. zapraszamy do Auli Nova (godz. 19:00) na KONCERT zorganizowany w 1. rocznicę śmierci prof. Tomasza Zagórskiego.

Wystąpią pedagodzy i studenci Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Prowadzenie koncertu – Małgorzata Pawłowska

Tomasz Zagórski