Anons

XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, 15-20.05.2023

Już wkrótce, czyli 15 maja 2023 r. o godzinie 12:00 zainaugurowana zostanie kolejna odsłona Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

PFNiS 2023_Informacje

W tym roku odbędzie się ona w siedzibie Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu. Swoje wystąpienia wygłoszą:

• Profesor Tomasz Jasiński, wybitny historyk oraz Dyrektor Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk,
  • Pani Olga Kotyk, studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz założycielka i prezeska fundacji edukacyjnej WEB-KORKI,
  • Pani Martyna Pietrzak, studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz zwyciężczyni konkursu Agar Art.

Na cztery kolejne dni zaplanowano blisko 600 wydarzeń ze wszystkich 10 dziedzin nauki i sztuki. Zdecydowana większość wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, ale będzie też pewna liczba dostępnych online. Na uczestników będą czekały bezpłatne warsztaty, pokazy, quizy wykłady, wystawy oraz inne atrakcje, podczas których zostanie przedstawione wiele różnorodnych zagadnień. Festiwal zakończy się 20 maja koncertem w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Jako jeden z organizatorów, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotował bogaty program, w którym znajdziecie wydarzenia z poznańskich jednostek oraz zamiejscowych fili. Między innymi będziecie mieli szansę przygotować kosmetyki według średniowiecznych receptur, wykonać koszyki z roślin dostępnych w Ogrodzie Botanicznym UAM, a także dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda dubbingowanie filmów oraz seriali.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę festiwal.amu.edu.pl/, gdzie można dowiedzieć się, jak wziąć udział w inauguracji oraz zakończeniu, a co najważniejsze, można też sprawdzić program wydarzeń oraz dokonać obowiązkowej rejestracji i ewentualnej rezerwacji miejsc, zależnie od wymagań organizatorów.

Warto też odwiedzić festiwalowe profile facebook.com/PFNiS oraz instagram.com/pfnis, gdzie na bieżąco pojawiają się aktualności i ciekawostki związane ze światem nauki i sztuki, a także ogłoszone będą specjalne konkursy.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w maju!

Wydarzenia organizowane przez Akademie Muzyczną w Poznaniu w ramach XXVI edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbędą się 17 maja 2023 r. w Auli Nova:

Muzyczna rozGRYwka

Warsztaty będą fascynującą przygodą, w której każdy może się stać kompozytorem, wykonawcą i słuchaczem. Za sprawą wspólnej zabawy, śpiewu i gry na instrumentach sala koncertowa stanie się prawdziwym festiwalem wielobarwnych dźwięków.

Opieka merytoryczna: dr Magdalena Andrys

Warsztaty tańca musicalowego

Warsztaty, na których nauczymy się fragmentu choreografii do utworu ze znanego musicalu. Podczas zajęć zapoznamy się z tajnikami świata tańca musicalowego i na moment będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi ARTYŚCI MUSICALU.

Opieka merytoryczna: mgr Anna Beker

Koncert na zakończenie Konferencji

20.05. sobota, Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

Możliwość zarezerwowania bezpłatnej wejściówki na koncert: od 11 maja 2023 r.

Strona festiwalu: https://festiwal.amu.edu.pl/

Rejestracja na wydarzenia Akademii Muzycznej w Poznaniu od 6 kwietnia 2023 od godz. 15.00: https://rejestracja.festiwal.amu.edu.pl/i/wydarzenia/wydarzenia/50

Zachęta do rejestracji - ilustracja przekierowuje na stronę do rejestracji

Koordynator wydarzeń w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w ramach XXVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki: Malwina Kunc, mkunc@amuz.edu.pl, tel.: (61) 856 89 12.

Projekt XXVI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zdobył dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach projektu Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Plakat zawiera informacje o dofinansowaniu Festiwalu