Instytut Kompozycji i Teorii Muzyki, Relacja

Publikacje

Rytmika – studiuj z nami!

W dniach 27-28 października 2023 roku wykładowczynie z naszej uczelni, studentki oraz absolwentki specjalności rytmika wzięły udział w obchodach jubileuszu 40-lecia specjalności rytmika Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach jubileuszu odbyła się konferencja naukowo-artystyczna pt. Kreatywność w edukacji muzycznej, którą wypełniły wykłady i warsztaty artystyczne związane z szeroko pojętymi metodami rytmiki oraz koncert interpretacji ruchowych utworów muzycznych w wykonaniu studentów wyższych uczelni muzycznych w Polsce. Podczas koncertu zaprezentowane zostały prace dr hab. Kingi Ceynowy, prof. AMP i dr Anny Kokocińskiej, a w ramach sesji naukowej referat wygłosiła dr Joanna Lange.

Przedstawiamy relację zdjęciową z tego wydarzenia:

W dniach 27-28 października 2023 roku wykładowczynie z naszej uczelni, studentki oraz absolwentki specjalności rytmika wzięły udział w obchodach jubileuszu 40-lecia specjalności rytmika Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach jubileuszu odbyła się konferencja naukowo-artystyczna pt. Kreatywność w edukacji muzycznej W dniach 27-28 października 2023 roku wykładowczynie z naszej uczelni, studentki oraz absolwentki specjalności rytmika wzięły udział w obchodach jubileuszu 40-lecia specjalności rytmika Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach jubileuszu odbyła się konferencja naukowo-artystyczna pt. Kreatywność w edukacji muzycznej.W dniach 27-28 października 2023 roku wykładowczynie z naszej uczelni, studentki oraz absolwentki specjalności rytmika wzięły udział w obchodach jubileuszu 40-lecia specjalności rytmika Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach jubileuszu odbyła się konferencja naukowo-artystyczna pt. Kreatywność w edukacji muzycznej. W dniach 27-28 października 2023 roku wykładowczynie z naszej uczelni, studentki oraz absolwentki specjalności rytmika wzięły udział w obchodach jubileuszu 40-lecia specjalności rytmika Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach jubileuszu odbyła się konferencja naukowo-artystyczna pt. Kreatywność w edukacji muzycznej.

fot. Kinga Ceynowa


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (KLIK) oraz filmu promującego spektakl PRIMAL RITUALS, którego twórczyniami są absolwentka kompozycji — Aleksandra Słyż oraz wykładowczyni Anna Kokocińska. Spektakl powstał w trakcie rezydencji artystycznej w MEET FACTORY w Pradze, w ramach platformy SHAPE+. Spektakle premierowe odbyły się 12 czerwca 2023 w MEET FACTORY w Pradze oraz 14 czerwca 2023 w PAWILONIE w Poznaniu.

Projekt powstał przy wsparciu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

 

 


Relacja z wizyty pedagożek rytmiki w Pensylwanii na 6th International Conference of Dalcroze Studies (KLIK)

 


Fotorelacja z II Międzynarodowego Triennale Choreografii Muzyki (KLIK)

Fotorelacja z II Międzynarodowego Triennale Choreografii Muzyki — zdjęcia z koncertu Monika Skazińska In Memoriam