Twórcza edukacja w ramach projektu “Muzykujmy RAZEM”.

Studenci uczęszczający na zajęcia z Projektów twórczych w edukacji muzycznej nie zwalniają tempa! Zaraz po ratowaniu Pięcioliniogrodu w pierwszym semestrze (https://www.youtube.com/watch?v=stM-Jx8I1Bs), podjęli się kolejnego naukowego wyzwania i rozpoczęli pracę z uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 107 im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu, w ramach projektu edukacyjnego Muzykujmy RAZEM. Co tydzień spotykają się wspólnie z dziećmi w szkolnej świetlicy, gdzie razem doświadczają muzyki — słuchają jej, a także śpiewają i tańczą. Dla wszystkich jest to świetna zabawa, a studenci Akademii mają przy tym okazję zdobyć doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Podczas zajęć trwają także przygotowania do finału projektu, który odbędzie się 22 maja 2023 r., w postaci zamkniętej lekcji dla uczniów oraz ich opiekunów, gdzie dzieci wykonają własne instrumenty, a także zaprezentują to, czego nauczyły się pod okiem studentów. Cały projekt zostanie udokumentowany w postaci teledysku do oryginalnej piosenki, stworzonej właśnie na potrzeby tego wydarzenia.

Zachęcamy do śledzenia relacji z zajęć w szkole, które w najbliższym czasie będą pojawiały się na profilu Facebook Akademii Muzycznej w Poznaniu (KLIK).

Afisz może zachęcać do śledzenia efektów projektu edukacyjnego pt. Muzykujmy RAZEM