Aktualności

Publikacje

Premiera „If only I” – nowego projektu Bartka Milera

Miło nam poinformować o nowym projekcie naszego doktoranta, Bartka Milera, zatytułowanym If only I…, którego premiera odbędzie się 4 czerwca o godz. 20.00. Oto, co pisze o projekcie sam Autor:

„Fuzja najróżniejszych stylów muzycznych. 10-minutowa podróż od taktów a cappella, przez kwartet liryczno-operowy, muzykę symfoniczną, elektroniczną, kończąc na rozrywkowej, okraszonej jazzowymi solówkami. A wisienką na torcie tego nowatorskiego utworu o charakterze programowym jawi się sam Charlie Chaplin. Tak, w wielkim skrócie, można opisać mój najnowszy projekt muzyczny If only I…

Do współpracy zaprosiłem ponad 30 profesjonalistów z całego świata. To uznani soliści, muzycy orkiestrowi oraz jazzmani. Dzięki współpracy z tak różnokierunkowymi zawodowcami udało mi się połączyć m.in. orkiestrę symfoniczną z chórem wykonujących muzykę programową, motyw z Symfonii alpejskiej Ryszarda Straussa, partie muzyki elektronicznej z drum and bass, cytat z utworu Mean it amerykańskiego multiinstrumentalisty Louise’a Cole’a (znanego z jazz-funkowo-elektronicznego duetu KNOWER) oraz fragmenty przemowy Charliego Chaplina z filmu Dyktator (1940).

Jak sami widzicie – wobec takiej mieszanki wybuchowej nie można przejść obojętnie!”

Premiera utworu If only I… już w czwartek, 4 czerwca 2020 o godzinie 20.00: