Anons

Publikacje

Nowości wydawnicze – WIDMA

 

Muzyczno-teatralną interpretacją „Widm” Stanisława Moniuszki – obrzędu guseł z drugiej części romantycznego dramatu „Dziady” Adama Mickiewicza – widzowie mogli się cieszyć już kilkanaście razy podczas spektakli w Akademickim Teatrze Muzycznym „Olimpia”, siedzibie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu oraz w Filharmonii w Kownie na Litwie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i dyrygentem był Mateusz Ługowski. Teraz spektakl ma szansę zagościć na kolejnych scenach teatralnych za sprawą wydanej właśnie partytury oraz wyciągu fortepianowego!

Muzykę Moniuszki opracował Grzegorz Uran – kompozytor i akordeonista. Za opracowanie wyciągu fortepianowego odpowiada Seweryn Otto. Partytura zawiera dodatkową muzyczną warstwę elektroniczną stworzoną przez kompozytorkę Monikę Wierbiłowicz. Wraz z partyturą otrzymują Państwo dwa kody QR – pierwszy do pobrania sampli, drugi – zawierający link do głosów solowych.

Po więcej informacji oraz w celu zakupienia zestawu (partytura + wyciąg fortepianowy) zapraszamy do sklepu: Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Poznaniu: KLIK.