Nasze sukcesy – Instytut Wokalistyki

 

Karolina Marciniak (pianistka) i Wojciech Kowalski (bas-baryton) zdobyli III nagrodę w IX Polskim Międzyuczelnianym Konkursie Duetów, w kategorii duetów fortepian-śpiew.

Finał tegorocznej edycji konkursu odbył się w dniach 15-18 marca 2024 r. w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Zespół przygotowany został pod kierunkiem pedagogów naszej uczelni: dr hab. Joanny Marcinkowskiej, prof. AMP – fortepian, dra Sebastiana Szumskiego – śpiew solowy i prof. dr hab. Laury Kluwak-Sobolewskiej – kameralistyka.

GRATULACJE!!!

fot. Jacek Dziołak

 


Wojciech Kowalski — student I roku studiów I st. w klasie prof. dra hab. J. Bręka zdobył III NAGRODĘ i WYRÓŻNIENIE za najlepsze wykonanie pieśni Marii Zamoyskiej na I Ogólnopolskim  Konkursie Wokalnym im. Marii Zamoyskiej w Kórniku (13-14 V 2023).

 


Nasi studenci z nagrodami na konkursach wokalnych:

Daria Korolova — studentka II roku studiów I st. w klasie prof. dr hab. G. Flicińskiej-Panfil, mgr A. Adamczak otrzymała:
II NAGRODĘ oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ za wykonanie pieśni Zygmunta Noskowskiego na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym dla dzieci i młodzieży Zygmunta Noskowskiego (15 IV 2023).

Wojciech Kowalski — student I roku studiów I st. z klasy prof. dra hab. J. Bręka zdobył II MIEJSCE w kategorii: studenci I stopnia oraz WYRÓŻNIENIE za najlepsze wykonanie utworu polskiego na V Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej ,,Ars et Gloria” w Katowicach (10 III-14 IV 2023).

Wiktoria Nowak — studentka III roku studiów I st. w klasie dr M. Michałowskiej otrzymała WYRÓŻNIENIE w kategorii: studenci I stopnia na V Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej ,,Ars et Gloria” w Katowicach (10 III-14 IV 2023).

GRATULUJEMY LAUREATOM!!!


 

Urszula Szumska — studentka I roku studiów I st. w klasie dra M. Wortmanna, ad. zdobyła II NAGRODĘ „SREBRNY CEKIN” za wykonanie utworu z repertuaru Maryli Rodowicz Polska Madonna na II Karnawałowym Festiwalu Piosenki Rozrywkowej „O Złoty Cekin” (19 II 2023).

 


W dniach 18-21 lutego odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. K. Jamroz w Kielcach (etap I) i  Busku-Zdroju (etap II i finał konkursu).

Najwyższe trofea uzyskali studenci Instytutu Wokalistyki naszej Uczelni:

FILIP RUTKOWSKI (bas)
z klasy śpiewu solowego dr Jaromira Trafankowskiego

– I Nagroda w kategorii męskiej
– Nagroda Dyrektora Filharmonii Pomorskiej
– Nagroda Sekcji Teatrów Muzycznych ZASP dla „Największej Osobowości Artystycznej Konkursu”

WIKTORIA NOWAK (sopran)
z klasy śpiewu solowego dr hab. Marzeny Michałowskiej

– II Nagroda w kategorii żeńskiej (I nagrody nie przyznano)
– Nagroda im. Krystyny Jamróz dla wyróżniającego sopranu
– Nagroda Dyrektora Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga, p. Jacka Rogali

ANETA STRZELECKA (sopran)
z klasy śpiewu solowego prof. dr hab. Grażyny Flicińskiej-Panfil

– III Nagroda w kategorii żeńskiej

ZUZANNA WRONA (sopran)
z klasy śpiewu solowego dr hab. prof. AMP Barbary Mądrej-Bednarek

– I Wyróżnienie regulaminowe

Nagrody dla wyróżniających się pianistów otrzymali również nasi pedagodzy: prof. dr hab. LAURA KLUWAK-SOBOLEWSKA oraz mgr MIŁOSZ LEWANDOWSKI

 

 


Urszula Szumska — studentka I roku studiów I st. w klasie dra M. Wortmanna, ad. zdobyła NAGRODĘ „GLORIA ART” – nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach, za wykonanie utworu I’ll be home for Christmas: kompozytor — Walter Kent, autor tekstu — Kim Cannon na X Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek GLORIA 2023 (27 I 2023).

Skip to content