LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2013

LISTOPAD 2013

Oliwia Kędziora – studentka III roku w klasie altówki ad. dr Ewy Guzowskiej, zdobyła NAGRODĘ REKTORA dla najlepszego uczestnika IX Konkursu Altówkowego im. J. Rakowskiego w Poznaniu, który odbył się w dniach 4-9.11.2013.

POZNANSKI CHÓR KAMERALNY FERMATA pod dyrekcją dr Mateusza Sybilskiego, zdobył GRAND PRIX oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ za najlepsze wykonanie muzyki współczesnej „Ave Maria” Andrzeja Koszewskiego na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł, który odbył się w dniu 9.11.2013.

Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyrekcją prof. AM dra hab. Marka Gandeckiego zdobył GRAND PRIX w kategorii „Chóry akademickie” na XVI Łódzkim Festiwalu Chóralnym CANTIO LODZIENSIS w Łodzi, który odbył się w dniach 16-17.11.2013.

Kornel Maciejowski (absolwent z klasy śpiewu solowego prof. zw. dra hab. Wojciecha Maciejowskiego) zdobył I WYRÓŻNIENIE w kategorii operowej, III NAGRODĘ w kategorii pieśni  oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ Towarzystwa Miłośników Muzyki A. Dworzaka na „Antonin Dvorak’s International Singing Competition” w Karlowych Warach (Czechy), który odbył się w dniach 15-22.11.2013. Podczas konkursu laureatowi towarzyszyła przy fortepianie Alicja Tarczykowska.

Poznański Chór Dziecięco-Młodzieżowy „Campanelli” pod dyrekcją st. wykł. Beaty Sibrecht, zdobył „Srebrne Pasmo” w kategorii „Chóry kameralne” na XXII Międzynarodowym Festiwalu Adwentowej i Bożonarodzeniowej Muzyki w Pradze, który odbył się w dniu 29.11.2013.

GRUDZIEŃ 2013

Tomasz Citak – student III roku w klasie kompozycji prof. AM J. Stalmierskiego zdobył I MIEJSCE w kategorii: utwór wirtuozowski na skrzypce solo na I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim – Toruń 2013 w dniu 1.12.2013.

Anna Malesza – studentka III roku w klasie skrzypiec prof. zw. M. Baranowskiego zdobyła I MIEJSCE, NAGRODĘ POZAREGULAMINOWĄ ufundowaną przez Nadburmistrza Getyngi Wolfganga Meyera w postaci koncertu z Getyńską Orkiestrą Symfoniczną, NAGRODĘ POZAREGULAMINOWĄ ufundowaną przez Przewodniczącego Rady Miasta Torunia Mariana Frąckiewicza w postaci koncertu w sezonie artystycznym 2014/2015, NAGRODĘ POZAREGULAMINOWĄ ufundowaną przez Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Zabrzańskiej S. Chrzanowskiego w postaci koncertu w sezonie artystycznym 2014/2015, NAGRODĘ POZAREGULAMINOWĄ ufundowaną przez Dyrektora Artystycznego Filharmonii Częstochowskiego Adama Klocka w postaci koncertu oraz NAGRODĘ POZAREGULAMINOWĄ ufundowaną przez Prorektora Akademii Muzycznej w Poznaniu w postaci koncertów na III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Toruniu, który odbył się w dniach 23.11.-2.12.2013.

Kamil Lis – student III roku studiów w klasie organów prof. S. Kamińskiego, zdobył II MIEJSCE ex aequo na Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Hindemith-Karg-Elert-Reger” w Krakowie, który odbył się w dniach 9-10.12.2013.

Adam Krzysztofik – student II roku studiów II st. w klasie organów prof. E. Karolak, zdobył II MIEJSCE ex aequo na Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Hindemith-Karg-Elert-Reger” w Krakowie, który odbył się w dniach 9-10.12.2013.

Duet kameralny GORRIA DUO: Aleksandra Machaj – studentka III roku w klasie skrzypiec prof. B. Bryły oraz Paweł Sławiński – student III roku w klasie akordeonu prof. J. Kaszuby, zdobyli II NAGRODĘ w kategorii zespołów kameralnych w trzyetapowym akademickim konkursie akordeonowym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, w dniach 10-15.12.2013. Zespół pracuje pod kierunkiem mgr Karola Marianowskiego.

Michał Gajda  doktorant w klasie akordeonu prof. T. Adamowicz-Kaszuby zdobył IV MIEJSCE-dyplom finalisty z wyróżnieniem oraz dyplom Przemyskiej Orkiestry Kameralnej za wyróżniającą  się współpracę z orkiestrą w trzyetapowym akademickim konkursie akordeonowym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, w dniach 10-15.12.2013.

Skip to content