Anons

Publikacje

Napisz monografię o I. J. Paderewskim

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na stworzenie monografii o Ignacym Janie Paderewskim. Jeśli kochasz muzykę, masz zacięcie badacza, a pisanie nie jest Ci straszne, to propozycja dla Ciebie! Wystarczy, że stworzysz fragment książki i przedstawisz swój pomysł na całość w postaci konspektu. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 28.02.2022r.!

Konkurs PWM skierowany jest do wszystkich osób, dla których pisanie to prawdziwa gratka. Pasja i detektywistyczna chęć poznania życia I.J. Paderewskiego to cechy pożądane. Liczą się ciekawe pomysły, popularnonaukowy styl, który wciągnie nie tylko znawców i pasjonatów muzyki klasycznej. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zgłosić tekst czterech krótkich rozdziałów oraz konspekt całej książki. Wybrana przez jury praca zostanie wydana w lubianej serii: Małe Monografie.

– Ignacy Jan Paderewski był wyjątkową i wielowymiarową postacią. Wydawano wprawdzie prace źródłowe i biografie tego wybitnego człowieka, ale zazwyczaj koncentrowano się na jego działalności politycznej i tylko niekiedy zahaczano o wątki muzyczne. A przecież Paderewski do pewnego momentu w życiu był głównie pianistą i kompozytorem! Naszą ambicją jest przybliżenie zarówno jego dzieł muzycznych, wybitnej aktywności pianistycznej, ale nie chcemy pominąć jego znaczenia dla polskiej historii. Dlatego ogłaszamy konkurs, którego efektem ma być popularna, atrakcyjnie napisana, niewielkich rozmiarów, ale jednak rzetelna monografia Paderewskiego. Zapraszamy do udziału wszystkich ludzi pióra. – dr Daniel Cichy, dyrektor – redaktor naczelny PWM.

 

Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę PWM.