Komunikat i życzenia świąteczne dla Studentów

Drodzy Studenci,

przedłużający się okres oderwania od regularnej pracy jest pod każdym względem niezwykle trudny. Brak kontaktu ze społecznością akademicką, brak zajęć i pracy w trybie, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, oraz ograniczenia w codziennym życiu przeżywamy bardzo trudno. W tej szczególnej sytuacji, bez stabilnego oparcia w bezpośrednich kontaktach ze swoimi mistrzami, musicie baczniej przyjrzeć się sobie. Postawcie sobie pytania: czy jest coś, co mogę zrobić samodzielnie? Czy istnieją jakieś rzeczy w moich dążeniach artystycznych, których nie mam czasu zrealizować lub przemyśleć? Czy mogę coś zrealizować w innych sposób? Czy znajdę sposób na rozwiązanie jakiegoś problemu technicznego? Jak przekazuję moje emocje poprzez muzykę? Czy jestem w tym wiarygodny? …i najtrudniejsze pytanie – jak sobie poradzę, jak zorganizuję dalszy własny rozwój po ukończeniu studiów?

To, co nas dotknęło poprzez epidemię, to wyjątkowy czas, który możemy wykorzystać również wyjątkowo i w niecodzienny sposób. W przeciwieństwie do najłatwiejszego stwierdzenia – jestem w stresie, „mam doła” – ten okres odosobnienia pozwala spojrzeć w przyszłość, pomyśleć o planach, daje komfort rozmyślania o nowych rozwiązaniach artystycznych. Daje czas na przemyślenie i analizę własnej pracy oraz własnej twórczości.

Nie mamy pewności, kiedy spotkamy się w murach uczelni, co nas czeka w najbliższych tygodniach, ale jedno jest ważne – mamy cel (każdy indywidualnie) i wbrew okolicznościom dotrzemy tam.

Życząc Wam spokojnych Świąt Wielkanocnych, proponujemy spojrzeć na naszą sytuację molto ottimista, a także allegramente oraz con fuoco zabrać się do nowej formy pracy nad własnym rozwojem artystycznym.

Wszystkiego dobrego!

Kolegium Rektorskie