Katedra Instrumentów Smyczkowych, Harfy i Gitary

Katedra Instrumentów Smyczkowych kontynuuje tradycje poznańskiej szkoły skrzypcowej, zapoczątkowane przez Zdzisława Jahnkego i Jadwigę Kaliszewską. Studenci Katedry regularnie biorą udział w najważniejszych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych, altówkowych, wiolonczelowych, kontrabasowych i kameralnych, w których odnoszą spektakularne sukcesy. Pedagodzy Katedry są bardzo często zapraszani do jury licznych konkursów na instrumenty smyczkowe oraz prowadzą liczne kursy muzyczne i masterclass. Absolwenci studiów prowadzonych w ramach Katedry Instrumentów Smyczkowych z łatwością odnajdują się na rynku pracy, wchodząc w skład różnych orkiestr, często w charakterze liderów. Praktykę w tym zakresie nabywają dzięki projektom w ramach Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej (OSAM) oraz Kameralnej Orkiestry Smyczkowej (KOS), a także w ramach prowadzonych przez Katedrę Muzyki Orkiestrowej zajęć ze studiów orkiestrowych.

[21.02.2022]