II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Marii Zamoyskiej

Afisz zawiera informacje na temat konkursu wokalnego im. Marii Zamoyskiej

W dniach 11-12 maja 2024 odbędzie się II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Marii Zamoyskiej, w kategorii: studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych.

Celem Konkursu jest promocja młodych polskich wokalistów i upowszechnianie wiedzy o twórczości i dokonaniach pedagogicznych hrabianki Marii Zamoyskiej, która wraz z Jadwigą Zamoyską współprowadziła, od lat osiemdziesiątych XIX wieku, pierwszą na ziemiach polskich zawodową szkołę gospodarstwa domowego, w której ważnym elementem nauczania były lekcja śpiewu.
Konkurs stanowi również uczczenie ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2024 Rokiem Władysława Zamoyskiego. Kolejnym celem Konkursu jest promowanie Wielkopolski i twórczości kompozytorów związanych z tym regionem.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Zakłady Kórnickie, we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W Konkursie mogą wziąć udział studenci akademii muzycznych, osoby studiujące wokalistykę, polscy studenci zagranicznych uczelni muzycznych, absolwenci wydziałów wokalnych, którzy do dnia 10 maja 2024 r. nie ukończą 29 lat.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach od 11-12 maja 2024 r. w Akademii Muzycznej w Poznaniu (ul. Święty Marcin 87):

I etap – online – nagrania
II etap – 11.05.2024 r. – Sala Kameralna
Finał i Koncert Finałowy – 12.05.2024 r. – sala koncertowa

Zgłoszenia do 20 kwietnia 2024.

Regulamin Konkursu oraz pozostałe dokumenty są dostępne na stronie Konkursu: klik