Instytut Wokalistyki

Publikacje

Projekty Instytutu Wokalistyki

W dniu 27 listopada 2023 r. w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu odbył się koncert z cyklu Poniedziałki w Akademii. Uświetniła go swoim występem studentka Wiktoria Nowak z klasy dr hab. Marzeny Michałowskiej. Przy fortepianie akompaniowała jej prof. Laura Kluwak-Sobolewska.

 

Program koncertu_27.11.2023 (326 KB)

 

Na zdjęciu Wiktoria Nowak i Laura Kluwak-Sobolewska na koncercie w Auli Nova 27.11.2023 w ramach cyklu Poniedziałki w Akademii

fot. Marzena Michałowska

Na zdjęciu Wiktoria Nowak i Laura Kluwak-Sobolewska na koncercie w Auli Nova 27.11.2023 w ramach cyklu Poniedziałki w Akademii_2

fot. Marzena Michałowska

 


W poniedziałek 27 listopada 2023 r. w Pracowni – Muzeum J.I. Kraszewskiego przy ul. Wronieckiej 14 w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy poświęconej Aleksandrowi Fredrze z okazji 230. rocznicy urodzin, podczas którego odbył się krótki koncert pieśni ze sztuk autora w wykonaniu Iriny Czerskiej (sopran), Julii Chętki (sopran), Przemysława Waskowskiego (tenor) i prof. Laury Kluwak-Sobolewskiej (fortepian).

Wystawa będzie czynna do 8 grudnia 2023 r. Zwiedzający może towarzyszyć pisarzowi w jego podróżach i zobaczyć miejsca, z którymi był związany: Beńkową Wisznię, Wilno, Lwów, by móc podążyć za myślą Fredry i kontynuować jego myśl: „Wyjechaliśmy razem, nie z równych pobudek, Napoleon na Elbę, ja prosto do Rudek”.

 

Wernisaż wystawy poświęconej Aleksandrowi Fredrze z okazji 230. rocznicy urodzin, podczas którego odbył się krótki koncert pieśni ze sztuk Aleksandra Fredry w wykonaniu Iriny Czerskiej (sopran), Julii Chętki (sopran), Przemysława Waskowskiego (tenor) i prof. Laury Kluwak-Sobolewskiej (fortepian).

fot. Laura Kluwak-Sobolewska

 


W piątek 24 listopada 2023 roku odbył się koncert w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wykonawcami byli studenci Instytutu Wokalistyki, którym przy fortepianie towarzyszyła dr Paulina Zarębska. Koncert prowadził dr Krzysztof Bździel.

 

Zdjęcie z koncertu studentów Instytutu Wokalistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 24 listopada 2023

fot. dr hab. Małgorzata Woltmann-Żebrowska

 


W środę 22 listopada 2023 roku odbyła się kolejna Gala wokalna w Willi Wśród Róż, czyli w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu. Wystąpili studenci i pracownicy Instytutu Wokalistyki 👏

 

Program koncertu_22.11.2023 (217 KB)

 

Studenci i studentki Instytutu Wokalistyki po koncercie w Willi Wśród Róż w dniu 22 listopada 2023
fot. Grażyna Flicińska-Panfil


W dniu 6 listopada 2023 o godz. 18.00 odbył się koncert w ogrodzie zimowym Szpitala Onkologicznego w Poznaniu przy ulicy Garbary.
W koncercie wzięły udział:

Paulina Kowol – sopran,
Maria Yanovska – sopran,
Mateusz Gołaszewski – fortepian.

Słuchaczami koncertu byli pacjenci szpitala i ich rodziny. W programu studenci zaprezentowali pieśni polskich kompozytów i arie.

Zdjęcie przedstawia wykonawców koncertu na oddziale onkologicznym przy ul. Garbary w Poznaniu w dniu 6 listopada 2023

Zdjęcie wykonała Grażyna Flicińska-Panfil


Prezentujemy relację fotograficzną z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023. Fotografie są autorstwa Jacka Behrendta i prof. Grażyny Flicińskiej-Panfil:

Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_1 Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_2 Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_3 Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_4 Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_5 Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_6

Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_7 Relacja fotograficzna z Koncertu dla Wilnian, który odbył się 5 listopada 2023_8

 

Przedstawiamy parę fotografii z kursu wokalnego Andrzeja Dobbera, zrealizowanego w Akademii Muzycznej w Poznaniu w dniach 5-7 października 2023:

Fotografia z kursu wokalnego Andrzeja Dobbera_1 Fotografia z kursu wokalnego Andrzeja Dobbera_2 Fotografia z kursu wokalnego Andrzeja Dobbera_4 Fotografia z kursu wokalnego Andrzeja Dobbera_5Fotografia z kursu wokalnego Andrzeja Dobbera_3

Fot. Prof. Grażyna Flicińska-Panfil

 


Instytut Wokalistyki zaprasza: