9 marca, 2023, 09:30

X Międzynarodowa Konferencja z cyklu „Nowoczesne metody edukacji muzycznej”/9.03.2023

9 marca, 2023
Turkusowy plakat zawiera informacje na temat Konferencji Nowoczesne Metody Edukacji

Katedra Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w X Międzynarodowej Konferencji z cyklu NOWOCZESNE METODY EDUKACJI MUZYCZNEJ: Projekty artystyczne w edukacji muzycznej, która odbędzie się 9 marca 2023 r. w godz. 9:30-18:00 w Auli Nova Akademii.

Tematem tegorocznej edycji są projekty artystyczne w edukacji muzycznej. Aktywności związane z tą metodą są stosowane na wszystkich szczeblach edukacji, zarówno w edukacji formalnej, jak i środowisku pozaszkolnym. Tematyka związana z projektami pojawi się zarówno w ujęciu teoretycznym, uzasadniającym celowość jej stosowania, jak i w formie praktycznej prezentacji ciekawych rozwiązań i dobrych praktyk. Pochylimy się nad szczegółowymi aspektami realizacji projektów artystycznych z dziećmi i młodzieżą.

Do udziału w Konferencji zapraszamy nauczycieli szkół ogólnokształcących i artystycznych I i II stopnia, dyrygentów chóralnych, nauczycieli akademickich, studentów i absolwentów uczelni i kierunków muzycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Konferencji.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konferencji i zgłoszeń:
REGULAMIN KONFERENCJI

Zgłoszenia udziału w Konferencji dokonuje się za pomocą formularza online w terminie do 28 lutego 2023 r.:

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

PROGRAM KONFERENCJI

godz. 9:45 – otwarcie Konferencji – Prorektor do spraw artystycznych, naukowych i kontaktów międzynarodowych, prof. dr hab. Sławomir Kamiński

10.00-10.45 – dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska (Warszawa): Jak skutecznie uniknąć sukcesu? Potyczki z projektem krok po kroku.

10.45-11.30 – dr Krzysztof Świtalski (Cottbus-Niemcy): Muzykowanie zespołowe jako ważny element edukacji, rozwoju kultury i więzi społecznych na terenie południowo-wschodniej Brandenburgii.

11.30-12.00 – przerwa kawowa

12.00 – Witajcie w naszej NOWEJ bajce! – projekt edukacyjno-artystyczny dla dzieci i młodzieży.

Kolorowy plakat zaprasza na spektakl dla dzieci oparty na bajce o Panu Kleksie - afisz zawiera rysunkową postać Pana Kleksa, która bawi się lassem

13.00-14.00 – przerwa obiadowa

14.00-14.30 – mgr Agnieszka Chwastek (Poznań): „Projekt projektowi nierówny” – o warunkach prawidłowej realizacji projektów.

14.30-15.30 – mgr Jolanta Kępka (Gorzów Wielkopolski): Zaprojektuj muzyczne pory roku, czyli jak z wykorzystaniem metody projektu wprowadzać elementy dzieła muzycznego.

15.30-15.45 – przerwa

15.45-16.45 – mgr Joanna Sykulska (Poznań): O improwizowaniu, czyli elementy improwizacji w muzycznych projektach edukacyjnych.

Forum Młodych — studenckie projekty edukacyjno-artystyczne
Moderator forum: dr hab. Małgorzata Okupnik

16.45-17.30

Julia Osmańska i Kornelia Paks: „Witajcie w naszej NOWEJ bajce” – czyli jak nadać nowy ton temu, co wszyscy już dobrze znamy.

Paulina Staszyńska: Warsztaty muzyczne „No to lip(k)a!” – bo kultura ludowa nie musi być nudna.

Anna Poghosyan – O improwizacji muzycznej na zajęciach „Lekcje z Teatrem Wielkim”.

17.30-18.00 – dyskusja

Opieka merytoryczna: Katedra Edukacji Muzycznej