8 stycznia, 2021, 11:00

8 stycznia, 2021

Piątek, 8.01.2021 r. godz. 11-12.15 oraz 12.45-14.00, ONLINE

Katedra Pieśni i Kameralistyki Wokalnej

Webinar Fonetyka języka niemieckiego w śpiewie klasycznym

Prof. Natalia Farhi
Hochschule für Musik Hans Eisler Berlin

Webinar dotyczyć będzie zagadnień związanych z fonetyką języków obcych, na bazie międzynarodowego alfabetu IPA (International Phoenetic Alphabet). W szczególności koncentrować się będzie na problematyce języka niemieckiego. Webinar poprowadzi Prof. Natalia Farhi (sopran), znakomita specjalistka w tej dziedzinie, wykładowca berlińskiej Hochschule für Musik Hanns Eisler (zajęcia z dykcji i fonetyki języków: niemieckiego, angielskiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego). Spotkanie będzie okazją do pozyskania kompendium wiedzy, koniecznej dla śpiewaków, a także pianistów kameralistów, zwłaszcza w wykonawstwie niemieckiej liryki wokalnej.

Webinar zawierać będzie część teoretyczną oraz interaktywne ćwiczenia praktyczne.