14 listopada, 2023, 08:00

VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „(Od)dajmy dzieciom głos”/14.11.2023

14 listopada, 2023
Afisz z informacjami na temat konferencji (Od)dajmy dzieciom głos

We wtorek 14 listopada 2023 r. zapraszamy do Sali Prezydenckiej na wydarzenia organizowane w ramach VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej:

(Od)dajmy dzieciom głos.

Plan konferencji:

10:00-10:45 – Łukasz Kocur: Rozwój głosu męskiego od dzieciństwa do dorosłości w obliczu pedagogiki wokalnej

10:45-11:00 – Dyskusja

11:00-12:15 – Adrianna Wtorkowska-Kubińska: Kryteria doboru repertuaru dla chóru dziecięcego w aspekcie podległości instytucjonalnej

12:15-12:30 – Dyskusja

12:30-13:00 Przerwa

13:00-15:00 – Marian Szczepański: Opracowania chóralne piosenek rozrywkowych w repertuarze chóru młodzieżowego na podstawie własnych doświadczeń.

Wstęp wolny

Ogólnopolska Konferencja Naukowa (Od)dajmy dzieciom głos to cykliczne wydarzenie, którego organizatorem jest Zakład Emisji Głosu Instytutu Edukacji Artystycznej (IEA) Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Adresowane jest ono w szczególności do studentów IEA, dyrygentów oraz nauczycieli prowadzących zajęcia z zakresu szeroko rozumianej pracy z dziecięcym głosem. To przestrzeń do wymiany doświadczeń, metod pracy oraz prezentacji najnowszych badań dotyczących zagadnień związanych z głosem dziecka. W roli prelegentów do udziału w konferencji zapraszani są: nauczyciele akademiccy, dyrygenci chórów, instruktorzy zespołów wokalnych oraz specjaliści zajmujący się zagadnieniami dziecięcej emisji głosu, logopedzi.

Afisz z informacjami na temat konferencji (Od)dajmy dzieciom głos

Opieka merytoryczna: dr A. Kamińska-Rykowska, Zakład Emisji Głosu