7 listopada, 2023, 16:00

Spektakl muzyczno-ruchowy „Interwałowy zawrót głowy”/7.11.2023

7 listopada, 2023
Afisz zawiera zaproszenie na Interewałowy zawrót głowy

We wtorek, 7 listopada 2023 o godz. 16.00 zapraszamy uczniów szkół muzycznych I st. do Auli Nova na spektakl muzyczno-ruchowy pt.

Interwałowy zawrót głowy.

Katedra Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu przygotowała edukacyjny spektakl muzyczno-ruchowy dedykowany uczniom szkół muzycznych I stopnia, zatytułowany Interwałowy zawrót głowy.

Trzon spektaklu stanowią piosenki o przeznaczeniu dydaktycznym, skomponowane przez Agnieszkę Chenczke-Orłowską. Opowiadają o interwałach interesujące historie „z życia wzięte”. Znajdziemy w nich melodie poszczególnych interwałów powiązane z ich nazwami. Zostały napisane tak, aby łatwo zapadały w pamięć i pomagały uczniom w przyswajaniu i kojarzeniu interwałów. Uczniowie wraz z nauczycielami będą mogli wykazać się aktywnością, włączając się poprzez ruch i śpiew w wykonanie niektórych z propozycji repertuaru spektaklu.

Wystąpią:

Katarzyna Jabłońska, Paula Małkowska, Aleksandra Preihs, Teresa Sobczak, Oliwia Tomczyk, Kalina Waśko, Marta Wlazło

Zespół Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu

Uczniowie klasy III Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, przygotowani przez mgr Darię Witlewską

Dawid Troczewski — fortepian
Marcin Chenczke — kontrabas

Spektakl odbędzie się w dwóch terminach:

7.11.2023, godz. 16:00
8.11.2023 godz. 11:00 (KLIK)

Cena uczestnictwa: 10 zł.

Sprzedaż biletów odbywa się przez portal Bilety24 (KLIK). Bilety są dostępne także w Centrum Informacji Kulturalnej przy ulicy F. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy sugerują zakup biletów grupowych przez opiekunów poszczególnych klas.

Kontakt w sprawie koncertu:
Agnieszka Chenczke-Orłowska: achenczkeorlowska@amuz.edu.pl

Kontakt w sprawie biletów:
Marzena Sworek, tel. 660 632 262, msworek@amuz.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!