1 kwietnia, 2022, 19:00

proMODERN w Poznaniu w ramach Chóralnych Koncertów Kameralnych/1.04.2022

1 kwietnia, 2022
Afisz może zachęcać do przyjścia na koncert grupy proModern w dniu 1 kwietnia 2022

Zapraszamy zatem na koncert sekstetu wokalnego muzyki współczesnej proMODERN już w piątek.

Piątkowy koncert organizowany jest przez Fundację Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza i towarzyszy XVIII Ogólnopolskiemu Konkursowi Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego, który organizuje Katedra Dyrygentury Chóralnej poznańskiej uczelni muzycznej.

To wydarzenie od lat zrzeszające młodych dyrygentów z całej Polski, stanowiące miejsce spotkań chórmistrzów i pedagogów ze wszystkich uczelni muzycznych. Tym razem jednak, jak całe nasze codzienne życie, odbywa się w cieniu wojny rozgrywającej się w Ukrainie. Sekstet proMODERN nie pozostał obojętny na te okoliczności, czego wyrazem jest program koncertu, zawierający m.in. kompozycję apoptōsis Piotra Tabakiernika czy Pięć żałobnych pieśni kurpiowskich Pawła Łukaszewskiego.

Więcej informacji o zespole: tu