Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

08 kwietnia 2014, 10:00 Koncert Konferencja naukowa Warsztaty Wykład

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to wyjątkowe w skali kraju wydarzenie i trzydniowe akademickie święto, które poprzez różnorodne formy przekazu, takie jak wykłady, prezentacje, warsztaty, stara się pokazać, że uczelnia to coś więcej niż tylko sesje i egzaminy. Działając na szeroką skalę, szkoły wyższe mają bowiem nie tylko funkcję edukacyjną, ale przede wszystkim pełnią w życiu społecznym ważną rolę opinio i kulturotwórczą.

W Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu odbędzie się wiele interesujących wydarzeń o charakterze artystyczno-naukowym (wykłady, warsztaty, koncerty, prezentacje).

Zapraszamy do zapoznania się z programem:

Program

Sprostowanie dotyczące informacji o warsztatach prowadzonych przez as. Pawła Łuczaka: 08.04., godz. 12.15-13.00, sala nr 204, Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Plan warsztatów:

1. Przedstawienie próby chóru w formie zabawowej  (rozśpiewanie – ćwiczenia muzyczno – ruchowe, dykcyjne, proste kanony).
  2. Przedstawienie sylwetki dyrygenta (opis wykonywanych przez niego ruchów wraz z praktycznym zastosowaniem).
  3. Nauka prostej formy muzycznej i wspólne wykonanie.

Program-Polska Akademia Nauk

Źródło:  http://festiwal.amu.edu.pl/