14 kwietnia, 18:00

Nowe interpretacje – koncert słuchaczy Szkół Doktorskich/14.04.2024

Kategoria Wydarzenie:

Aula Stuligrosza
Afisz zawiera informacje o koncercie Nowe Interpretacje organizowanym przez Szkoły Doktorskie w dniu 14 kwietnia 2024

W niedzielę 14 kwietnia 2024 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Auli Stuligrosza na koncert w wykonaniu słuchaczy Szkół Doktorskich pt.

Nowe interpretacje.

Program:

Anonim – „En Samlig Tabulaturer for Guitar”, GKS 377 Det Kongeliege Bibliothek, Kobenhavn, części: Ouverure, Allemande, Courante, Sarabande, Vivace, Folie d’Espagne

Maciej Kończak – gitara 5-chórowa, Stanisław Stanicki – viola da gamba

Arcangelo Corelli / Thomas Billington – Corelli’s Twelve Celebrated Concertos adapted for the Organ, Harpsichord, or Piano Forte by Thomas Billington: Concerto Grosso c-moll nr 3 op. 6, części: Largo, Allegro. Adagio, Grave, Vivace, Allegro

Justyna Wróblewska – klawesyn

Auguste Franchomme – 3 Nocturnes pour le Violoncelle avec Accompagnement de Piano Op. 15 No. 1  C Minor (Larghetto)
Ludwig van Beethoven – Wariacje G-dur WoO 45 na temat z oratorium „Juda Machabeusz” Georga Friedricha Haendla

Stanisław Stanicki – wiolonczela historyczna, Justyna Wróblewska – pianoforte

Joanna Sykulska – Obecność

Joanna Sykulskaprezentacja projektu

François Couperin – Treizième Ordre (XIII) h-moll, części:
Les Lis naissans, Les Rozeaux, L’Engageante, Les Folies françois, ou les Dominos: La Virginité sous le Domino couleur d’invisible – La Pudeur sous le Domino couleur de Roze – L’Ardeur sous le Domino incarnat – L’Espérance sous le Domino vert – La Fidélité sous le Domino Bleu – La Persévérance sous le Domino Gris de lin – La Langueur sous le Domino violet – La Coqueterie sous diferens Dominos – Les vieux galans et les Trésorières suranées sous des Dominos pourpres et feuilles mortes – Les Coucous Bénévoles sous les Dominos jaunes – La Jalousie Taciturne sous le Domino gris de Maure – La Frénésie, ou le Désespoir sous le Domino Noir, L’Âme-en peine.

Monika Woźniak – klawesyn

Karolina Wahl – prowadzenie koncertu