Neil Semer – mistrzowski kurs wokalny/24.02.2024

Kategoria Wydarzenie:

Aula Stuligrosza

W sobotę 24 lutego 2024 roku w Auli Stuligrosza odbędzie się mistrzowski kurs wokalny dla studentów, który poprowadzi Neil Semer.

Zdjęcie przedstawia Neila Semera, który poprowadzi kurs dla wokalistów

Kurs zamknięty, przeznaczony dla studentów Akademii.

O godz. 18.00 zapraszamy na koncert na zakończenie kursu.
Wstęp WOLNY na koncert (do wyczerpania miejsc w Auli Stuligrosza)

Neil Semer to nauczyciel śpiewu o międzynarodowej renomie, którego studenci śpiewają główne i wyróżniające się role w najważniejszych operach na całym świecie oraz grają główne role w produkcjach na Broadwayu. Prowadzi warsztaty na całym świecie, a na co dzień uczy w Nowym Jorku, gdzie pracuje z wybitnymi wykonawcami w stylach klasycznym, musicalowym i współczesnym. Prowadzi także zajęcia w Toronto, Londynie, Paryżu, Kopenhadze, Amsterdamie oraz w całych Niemczech. Latem 2021 roku prowadził 24. coroczny letni instytut wokalny Neila Semera w Stein am Rhein w Szwajcarii.

Jego metody nauczania łączą zasady bel canto, naukowe zrozumienie funkcjonowania głosu oraz przede wszystkim emocjonalne połączenie z muzyką. Skupia się na koordynacji serca, umysłu i ciała. Uczył w Kanadyjskiej Operze Narodowej, Vancouver Opera, Operze w Kolonii, Operze Hawajskiej, Norweskiej Operze oraz w produkcjach na Broadwayu Miss Saigon i Bombay Dreams.

Masterclass, które prowadził na całym świecie, obejmują m.in.: 5. Międzynarodowy Kongres Nauczycieli Śpiewu w Helsinkach, pierwsze trzy coroczne Międzynarodowe Konwencje Classical Singer, Królewską Akademię Muzyczną i Stowarzyszenie Angielskich Śpiewaków i Mówców w Londynie, Duńskie Stowarzyszenie Aktorów, Islandzkie Stowarzyszenie Nauczycieli Śpiewu, dwa krajowe konwenty Krajowego Stowarzyszenia Niemieckich Nauczycieli Śpiewu (Hamburg i Würzburg), wyższe szkoły muzyczne w Lipsku, Hanowerze i Würzburgu, Szwajcarskie Stowarzyszenie Nauczycieli Śpiewu w Zurychu, Australijskie Oddziały NATS w Melbourne, Sydney i Brisbane, Trust Melba, Konserwatoria w Queensland i Newcastle, dwa Sympozja Krajowego Funduszu Ochrony Głosu w Toronto i Banff, Konwencję Krajowego Stowarzyszenia Nauczycieli Śpiewu (NATS) w Seattle, Warsztaty NATS Zimowe i Letnie w Miami, Princeton, Minneapolis i Nowym Jorku, Konferencje Regionalne NATS w Nowej Anglii, Mid-Atlantic i Central, Oddziały NATS w San Francisco, Los Angeles, Bostonie, Wisconsin, Orlando, Salt Lake City, Michigan i Miami, Towarzystwo Ochrony Pieśni Artystycznej (ASPS) oraz liczne uniwersytety. W lipcu 2004 roku był głównym prelegentem i mistrzem nauczycielem na Konwencji Australijskiego Krajowego Stowarzyszenia Nauczycieli Śpiewu (NATS) w Sydney.

Obecnie jest członkiem kadry Brooklyn College oraz był wykładowcą w American Institute of Musical Studies (AIMS) w Austrii, konserwatoriach Nowej Anglii i bostońskim, NYU oraz Barnard College.

Absolwent Manhattan School of Music.

Opieka merytoryczna: Katedra Musicalu