30 października, 2021, 13:00

Konferencja z cyklu Musica Archi/altówka/dzień 2

30 października, 2021

Konferencja Musica Archi jest cyklicznym wydarzeniem poświęconym upowszechnianiu najnowszych trendów panujących w sztuce gry na instrumentach smyczkowych.

29 października 2021 r.

Plan konferencji:

12.00 – otwarcie konferencji

12.05 – mgr Weronika Grenda – WYKŁAD: Studium gry na altówce – najważniejsze zagadnienia w oparciu o wybrane metody doskonalenia.

12.30 – mgr Łucja Jaskuła – WYKŁAD: Inspiracje pozamuzyczne i przesłanie Peterisa Vasksa na podstawie jego Koncertu altówkowego.

13.00 – prof. UAM dr hab. Katarzyna Lisiecka, UAM Wydział Filologii Polskiej i klasycznej, Poznań – WYKŁAD: Idea muzyki absolutnej i jej związki z poezją.

13.30 – dr Krzysztof Komendarek-Tymendorf, AM Gdańsk – WYKŁAD: Projekt 3V – Vision Viola Voyage.

16.00 – prof. dr hab. Katarzyna Budnik, UMFC Warszawa – WYKŁAD: Sposoby i metody ćwiczenia na przykładzie utworu K. Pendereckiego – Cadenza.

17.00 – KONCERT

W programie: Z. Kozub,  E. Satie, R. Gnattali, R. Clarke, A. Bax, A. Kroschel, K. Penderecki

Wystapią: K. Budnik, E.Guzowska, T. Kandulski, J. Bałaban, L. Bałaban, K. Sowiński, K. Komendarek-Tymendorf, M. Kur

30 października 2021

13.00 – mgr Michał Kot, AM Bydgoszcz – WYKŁAD: Koncert Der Schwanendreher P. Hindemitha – interpretacja formy dzieła.

13.30 – dr hab. M. Koszewskiej-Wajdzik, AM Poznań – WYKŁAD: Czas muzyczny w interpretacji dzieła muzycznego.

14.00 – prof. dr hab. B. Hubisz-Sielska, AM Kraków – WYKŁAD: Refleksja i zaduma w repertuarze na altówkę.

14.30 – dr hab. W. Kołaczyk, AS Szczecin – WYKŁAD: Dzieła operowe i baletowe w transkrypcji na altówkę.

15.00 – dr hab. D. Stanisławska, AM Łódź – WYKŁAD: Adam Świerzyński – liryka instrumentalna w hołdzie morzu.

17.00 – KONCERT

W programie: Świerzyński, Hans, Kawecki  Grzeszczak, Dowlasz, Prokofiew, Czajkowski, Chaczaturian, Szostakowicz, Hindemith, Dvořák

Wystapią: J. Kukuła-Kopczyńska, R. Wikczak, D. Stanisławska, M. Kot, W. Kołaczyk, B. Hubisz-Sielska, W. Fluda, M. Malarczyk, K. Kluczewska

Gość zagraniczny – prof. Andra Darzins, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart.