19 października, 2023, 19:00

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Józefa Madei: Mistrzowie Światowej Kameralistyki/19.10.2023

19 października, 2023

W czwartek 19 października 2023 r. o godz. 19:00 zapraszamy do Auli Nova na koncert

Mistrzowie Światowej Kameralistyki

w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej im. Józefa Madei.

Wystąpią wybitni soliści i kameraliści, związani na co dzień z wiedeńską uczelnią Universität für Musik und Darstellende Kunst:

Reinhard Latzko – wiolonczela
Christopher Hinterhuber – fortepian

W programie koncertu m.in. utwory Ludwiga van Beethovena, Bohuslava Martinů i Bedřicha Smetany.

Słowo o muzyce — Piotr Niewiedział

Reinhard Latzko

Na zdjęciu mężczyzna - Reinhard Latzko

Christopher Hinterhuber

Na zdjęiu przy fortepianie Christopher Hinterhuber

Afisz z informacjami na koncert 19 października 2023, zawiera podobiznę Stanisława Madei Afisz z informacjami o Festiwalu im. Madei

Festiwal — INFORMACJE (460 KB)

Opieka merytoryczna: dr H. Lizinkiewicz

Festiwal współfinansowany jest ze środków: Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Powiatu Poznańskiego, Miasta i Gminy Kórnik, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji Zakłady Kórnickie, Fundacji LOTTO oraz STOART.

Partnerami Festiwalu są: Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Pałac Jankowice, Biblioteka Kórnicka, Zamek w Kórniku, Drukarnia i poligrafia Nowak, NH Hotel, Poznan Apartments Towarowa, Deutsch-Polnischer Kulturverein Bayreuth.

Więcej szczegółów na stronie Festiwalu: www.festiwalmadei.pl