Wydarzenia

Koncert kwartetu skrzypcowego Navis

Nagroda JM Rektor prof. AM dr Haliny Lorkowskiej dla laureatów II miejsca, wyłonionych podczas Koncertu Roku, zorganizowanego przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w dniu 19 listopada 2013 roku (edycja dla zespołów kameralnych)
Wykonawcy:
Kwartet skrzypcowy Navis z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w składzie: Anita Koźlak, Anna Muzyk, Weronika Pucka i Grzegorz Warzecha

W programie:
Grażyna Bacewicz – Kwartet na czworo skrzypiec

Jan Stokłosa – The Prayer na kwartet skrzypcowy

Witold Lutosławski – Cztery melodie śląskie (Zalotny, Gaik, Gąsior, Rektor)

Charles Dancla – Le Carnaval de VeniseFantasie Brillante pour 4 Violons op. 119

Kwartet Skrzypcowy Navis, utworzony w 2013 roku, pracuje pod kierunkiem prof. Łukasza Błaszczyka w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jego członkowie, wyróżniający się studenci Uczelni, to laureaci ogólnopolskich konkursów skrzypcowych, uczestnicy kursów mistrzowskich gdzie oraz festiwali muzycznych w kraju i za granicą takich jak Pacific Music Festival w Japonii, Julliard String Quartet Seminar w Nowym Jorku, European Union Youth Orchestra czy Gustav Mahler Jugendorchester. Jako kwartet zdobyli Nagrodę Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych podczas koncertu roku 2013, który odbył się w Studio S1 im Witolda Lutosławskiego w Warszawie, koncertowali również na Zamku Królewskim w Warszawie, w nowej sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi w ramach obchodów 85-tych urodzin prof. Wandy Wiłkomirskiej oraz podczas Święta Uczelni. W lipcu tego roku wystąpią również podczas 14. Letnich Wieczorów Muzycznych – Dziekanka 2014 w Warszawie.