12.02.2022, 18:00

Koncert Polskiej Orkiestry Tanga/12.02.2022/g.18:00

Koncert

Szanowni Państwo, Pasjonaci i Miłośnicy Tanga Argentyńskiego!

Z okazji zbliżających się Walentynek zapraszamy na koncert inaugurujący działalność Polskiej Orkiestry Tanga, który jest organizowany we współpracy z poznańską Akademią Muzyczną i Teatrem Tanga.

Ideą założenia Polskiej Orkiestry Tanga jest popularyzacja dziedzictwa muzycznego i kulturowego, które wychodząc z Buenos Aires zakorzeniło się w Europie, w tym także w Polsce (już od 1913 roku). Kontynuując tradycję tanga w Polsce zakładamy orkiestrę, której repertuar będzie składał się zarówno z tang tradycyjnych, utworów Astora Piazzolli, jak i rodzimych, polskich kompozycji.

Polską Orkiestrę Tanga tworzą muzycy pełni pasji, a skład jest międzynarodowy, polsko-argentyński. Jest to także pierwsza polska orkiestra z dwoma bandoneonami – instrumentami, które nadają tangu tożsamość.

Polska Orkiestra Tanga:

Paweł A. Nowak – bandoneon
Luciano Torres – bandoneon
Paweł Zawada – fortepian
Łukasz Perucki – skrzypce
Lina Gomez Carvajal – flet
Sebastian Wyszyński – kontrabas
Javier Torres Duval – wokal
Jose Torres Duval – wokal

Podczas koncertu pokazy tanga argentyńskiego zatańczą poznańskie pary nauczycieli, artyści – tancerze Teatru Tanga oraz zaproszeni goście.

Koncert poprowadzą:
prof. dr hab. Mikołaj Rykowski, prorektor Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
mgr Michał Kaczmarek, dyrektor Teatru Tanga

O godz. 21:30 zapraszamy na milongę z muzyką na żywo. Bilet na koncert upoważnia do wstępu na milongę.

Brązowy plakat zawiera informacje na temat Pracowni Fagocisty 2023

09.02.2023

Pracownia Fagocisty, 9-12.02.2023/dzień 1

Brązowe-turkusowe tło zawiera informacje na temat koncertu organizowanego w ramach Pracowni Fagocisty 9 lutego 2023. Afisz zawiera nazwiska wykonawców i logotyp uczelni