Jonathan Wintringham – warsztaty saksofonowe, 13-14.02.2024/dzień 1

Kategoria Wydarzenie:

Sala Kameralna

W dniach 13-14 lutego (wtorek – środa) 2024 roku w Sali Kameralnej odbędą się warsztaty saksofonowe, które poprowadzi

Jonathan Wintringham.

Strona artysty: klik
fot. ze strony Artysty

Harmonogram:

wtorek, 13.02.
10.15-13.30 / 15.00-17.30

środa, 14.02.
9.30-13.00 / 14.30-17.45

Jonathan Wintringham, USA

Amerykański saksofonista, który zaistniał jako czołowy wykonawca swojego pokolenia, zdobył pierwsze miejsca w ponad dwudziestu konkursach. Otrzymał nagrodę Washington Award Fundacji S&R za „dynamizm, wizję i wyjątkową kreatywność”, trzy nagrody Eastman School of Music za „wybitne zdolności wykonawcze”, „doskonałość w muzyce kameralnej” i „doskonałość w nauczaniu”, oraz został wybrany jako pierwszy saksofonista w MPhil Artist’s Roster z siedzibą w Wiedniu, w Austrii. Wintringham prezentuje się w ośrodkach muzycznych na całym świecie, między innymi w Eastman School of Music (USA), London College of Music (Anglia), Central Conservatory (Chiny), Shanghai Conservatory (Chiny), Kunitachi College of Music (Japonia) i wielu innych. Był pierwszym Artystą Rezydentem w Zennor Music (Anglia) oraz pierwszym klasycznym saksofonistą, który pojawił się w Performance Today: Young Artists in Residence APM. Był również gościem i występował w kilku programach telewizyjnych i radiowych, a jego debiutancki album, Walimai, był transmitowany na całym świecie.
Wintringham jest Współzałożycielem i Dyrektorem Naczelnym Międzynarodowej Akademii Saksofonowej. Posiada stopień doktora sztuki muzycznej, magistra sztuki muzycznej i Certyfikat Wykonawcy z Eastman School of Music, a jego poprzednimi nauczycielami byli m.in. Chien-Kwan Lin, Timothy McAllister, Nobuya Sugawa, Masato Kumoi, Kelland Thomas, Scott Wright i Asako Inoue.
Wintringham jest artystą firmy Conn-Selmer i gra wyłącznie na saksofonach Selmer (Paris). Jest również Artystą Laureatem Astral Artists oraz Artystą Promującym RooPads firmy MusicMedic.

Opieka merytoryczna: Katedra Instrumentów Dętych Drewnianych