17 października, 2022, 11:00

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 – link do transmisji

17 października, 2022
Plakat uroczystje inauguracji roku akademickiego 2022-23 przedstawia zdięcie mężczyzny - Ignacego Jana Paderewskiego (portret) na ciemnozielonym tle

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 odbędzie się 17 października 2022 roku o godz. 11.00.

Wykład inauguracyjny:
prof. dr hab. Włodzisław Duch – Grające mózgi

Dlaczego słuchanie muzyki sprawia nam przyjemność? Muzycy grają nie tylko na instrumentach, ale również na naszych mózgach. Co się w nich dzieje pod wpływem muzyki? Co się dzieje w mózgach muzyków, gdy grają, improwizują lub komponują? Dlaczego tylko nieliczni ludzie mają muzyczny talent? Jak trening muzyczny wpływa na rozwój poznawczy?

Część artystyczna:

Janocha-Piłasiewicz. Elektroniczne mgły i zamglenia

Oprawa muzyczna uroczystości:

Zespół instrumentów dętych blaszanych – kierownik artystyczny prof. dr hab. Roman Gryń
Agnieszka Tarnawska  – organy
Piotr Szulc – kotły
Michał Francuz – fortepian
Chór Studentów Pierwszego Roku – dyrygent Marianna Majchrzak

Jaromir Trafankowski – mistrz ceremonii

Transmisja online – zapraszamy na uczelniany profil Facebooka i kanał YouTube oraz stronę internetową: www.amuz.edu.pl.