II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Marii Zamoyskiej, 11-12.05.2024/dzień 2

, ,

Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu
Afisz zawiera informacje na temat konkursu wokalnego im. Marii Zamoyskiej

W dniach 11-12 maja 2024 r. w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbędzie się II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Marii Zamoyskiej, w kategorii: studenci i absolwenci wyższych uczelni muzycznych.

Celem Konkursu jest promocja młodych polskich wokalistów i upowszechnianie wiedzy o twórczości i dokonaniach pedagogicznych hrabianki Marii Zamoyskiej, która wraz z Jadwigą Zamoyską współprowadziła, od lat osiemdziesiątych XIX wieku, pierwszą na ziemiach polskich zawodową szkołę gospodarstwa domowego, w której ważnym elementem nauczania były lekcja śpiewu.
Konkurs stanowi również uczczenie ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2024 Rokiem Władysława Zamoyskiego. Kolejnym celem Konkursu jest promowanie Wielkopolski i twórczości kompozytorów związanych z tym regionem.

Harmonogram:

sobota-niedziela, 11-12 maja
II etap przesłuchań
Sala Kameralna i Aula Stuligrosza

niedziela, 12 maja, 19.00
Uroczyste wręczenie nagród i Koncert Laureatów
Aula Stuligrosza

Wstęp wolny

Konkurs organizowany jest przez Fundację Zakłady Kórnickie, we współpracy z Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

STRONA KONKURSU: klik