Na ciemnej fotografii widać mężczyznę z uniesionymi dłońmi
20.01.2023, 12:00 - Sala Błękitna

Gestofonia – Wojciech Błażejczyk/20.01.2023

Warsztaty Wykład Sala Błękitna

Harmonogram:

piątek, 20.01.2023, Sala Błękitna

godz. 12.00 – WYKŁAD dra Wojciecha Błażejczyka (UMFC) pt.: Gestofony i obiektofony. Komponowanie własnych elektronicznych instrumentów muzycznych.

Przedstawione zostaną najważniejsze aspekty wykorzystania mediów elektronicznych w twórczości własnej: od fazy koncepcyjnej, poprzez realizację warstwy elektronicznej w postaci patcha w środowisku MAX, po zagadnienia związane z wykonaniem na żywo. Zaprezentowane zostaną fragmenty nagrań, partytur oraz patche m.in. kompozycji Trash Music, Gestofonia, Co-Relations, Fake Opera, #networkmusic, PostQuartet. Szczegółowo omówiony będzie gestofon — kontroler oparty na czujnikach podczerwieni, a także techniki przetwarzania dźwięku wykorzystywane w utworach z użyciem obiektofonów. Omówione zostaną także pozamuzyczne konteksty wykorzystania elektroniki — treści i znaczenia, których nośnikiem może stać się warstwa elektroniczna.

przerwa

godz. 15.00-18.00 – WARSZTATY

sobota, 21.01.2023, Aula Nova

godz. 17.00 – #Elektrofonia — koncert studentów kompozycji Chopin University Electronic Music Studio

Program koncertu

Wstęp WOLNY

Wojciech Błażejczyk (ur. 1981) – kompozytor, gitarzysta, sound designer. Ukończył kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zygmunta Krauze, reżyserię dźwięku na UMFC w klasie prof. Andrzeja Lupy oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest adiunktem na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na UMFC, kierownikiem Studia Muzyki Elektronicznej i Komputerowej.

Jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. New Music Concerts (Toronto), Warszawska Jesień, Polish Modern:New Directions in Polish Music Since 1945 (Nowy Jork), Visegard Portraits, Musica Moderna, Musica Electronica Nova, Musica Polonica Nova, Poznańska Wiosna Muzyczna, Warszawskie Spotkania Muzyczne, AudioArt, Afekt Festival, przez zespoły takie jak MusikFabrik, Polska Orkiestra Radiowa, Lucilin, Filharmonia Gorzowska, New Music Concerts Ensemble, Orkiestra Wratislavia, Radomska Orkiestra Kameralna, Kwadrofonik, Sinfonia Iuventus, Hashtag Ensemble. W sezonie 2014/15 był kompozytorem-rezydentem przy Chórze Akademickim im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie w ramach programu IMIT. Tworzy zarówno muzykę akustyczną, jak i elektroakustyczną. Skomponował muzykę do 18 spektakli teatralnych, 12 filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, gry komputerowej Hard Reset oraz 2 audiobooków.

Więcej informacji na stronie artysty: KLIK

Na fotografii Wojciech Błażejczyk — zdjęcie z profilu FB artysty.

Organizator: Studio Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

Logo SMEAMUZ

Brązowy plakat zawiera informacje na temat Pracowni Fagocisty 2023

09.02.2023