Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

1 marca, 19:00

Artem Yasynskyy – recital chopinowski/1.03.2024

Szczegóły

Data:
1 marca
Godzina:
19:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Aula im. Stefana Stuligrosza
Na zdjęciu Artem Yasynky - pianista

W piątek 1 marca 2024 roku o godz. 19.00 zapraszamy do Auli Stuligrosza na recital zorganizowany w ramach VIII Międzynarodowej Sesji Artystyczno-Naukowej Urodziny Fryderyka Chopina.

 

Wystąpi:

Artem Yasynskyy – fortepian

 

Program:

FRYDERYK CHOPIN

Ballada g-moll op. 22
Preludium Fis-dur op. 28 nr 13
Improwizacja nt. Preludium A-dur op. 28 nr 7
Etiuda a-moll op. 10 nr 2, Etiuda F-dur op. 10 nr 8, Etiuda Ges-dur op. 10 nr 5 (opracowania autorskie A. Yasynskyy)
Improvisation Concerto
Mazurek a-moll op. 59 nr 1
Sonata h-moll op. 58

 

Wstęp wolny


Artem Yasynskyy urodził się w 1988 roku w Doniecku. W wieku 12 lat ukończył z wyróżnieniem Państwową Akademię Muzyczną im. S. Prokofiewa w Doniecku. Po przeprowadzce do Niemiec artysta kontynuował naukę pod opieką prof. Patricka O’Byrne’a w Akademii Sztuki w Bremen. Po uzyskaniu tamże dyplomu z wyróżnieniem Konzertexamen w 2018 roku dołączył do grona wykładowców fortepianu macierzystej uczelni. Jest także profesorem fortepianu w Conservatorio di Musica di Trieste. Był stypendystą m. in. London Keyboard Charitable Trust, Clavarte Foundation, Steinway Award w Hamburgu oraz Deutsche Stiftung Musikleben.
Artem Yasynskyy z wielkim powodzeniem uczestniczył w wielu konkursach i festiwalach pianistycznych. Do jego najważniejszych sukcesów konkursowych należą: Złoty Medal na Cincinnati Piano Competion (2015) oraz II Nagroda i szereg nagród dodatkowych na Sydney International Piano Competition (2021). Ponadto jest laureatem czołowych nagród na konkursach: Honens Piano Competition ( Calgary), Gian Battista Viotti ( Vercelli), Sendai International Music Competition, Gina Bachauer Piano Competition (Salt Lake City), Horowitz International Piano Competition (Kijów) oraz Leschetizky Piano Competition.
Występuje z recitalami i koncertami m.in. w Carnegie Hall, Konzerthaus Berlin, Hamburg Laeiszhalle, Sendesaal Bremen oraz na najważniejszych scenach muzycznych Kanady, USA, Australii, Japonii, Korei Południowej, Włoch, Hiszpanii, Grecji i Norwegii.
W wydawnictwie Naxos ukazały się jego dwie płyty z dziełami Józefa Hoffmanna oraz Sonatami Domenica Scarlattiego.

 

Artem Yasynskyy


Opieka merytoryczna: Katedra Fortepianu

« Wszystkie Wydarzenia

Skip to content