11 grudnia, 2023, 10:00

Akademicki Poznań – Aapo Häkkinen: WYKŁAD/11.12.2023

11 grudnia, 2023
Akademicki Poznań - afisz zawiera informacje na temat wykładu Aapo Häkkinena

Serdecznie zapraszamy na wykład Aapo Häkkinena, wykładowcy Sibelius Academy i the European Fortepiano Academy (Helsinki), pt.

Bachowie i klawikord / The Bach Family and the Clavichord,

który odbędzie się w Sali Prezydenckiej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w dniu 11 grudnia 2023 r. o godz. 10.00.

Wykład będzie realizowany w ramach Akademickiego Poznania

Aapo Häkkinen jest wybitnym i cenionym klawesynistą i klawikordzistą o imponującym dorobku artystycznym. Jest laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Bruges (1998) oraz Musikpreis Norddeutscher Rundfunk (1997) za interpretację muzyki włoskiej. Występuje jako solista na całym świecie (w krajach skandynawskich, Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Anglii, Irlandii, Luxemburgu, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, na Węgrzech, w Polsce, Słowenii, Chorwacji, w Czechach, Słowacji, Bułgarii, Estonii, Turcji, w Izraelu, Gruzji, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii, Japonii, w Chinach, Korei i Wietnamie.

Uznany muzyk – kameralista i dyrygent, zapraszany do współpracy z zespołami i orkiestrami na całym świecie. Häkkinen nagrywa dla prestiżowych wytwórni nagraniowych: Aeolus, Alba, Avie, BelAir, Brilliant Classics, Cantus, Deux-Elles, Naxos, Ondine. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych.

Wykładowca Sibelius Academy, the European Fortepiano Academy oraz licznych kursów mistrzowskich (Tokyo University of Arts, Universidad Nacional de México, Kulturstiftung Marienmünster, Bratislava, Hamburg, Sofia, Tallinn, Tampere, Turku, Zagreb Academies of Music). Dyrektor artystyczny zespołu „Helsinki Baroque Orchestra” oraz „Helsinki Musiikkitalo Early Music Series”, jak również festiwalu „Janakkala Baroque Festival”.

Pełna biografia Artysty znajduje się na jego stronie internetowej: www.aapohakkinen

Akademicki Poznań - afisz zawiera informacje na temat wykładu Aapo Häkkinena

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Poznania