Działania Partnera – Stowarzyszenia „Wschód Kultury”/Kultura 3.0

Już niedługo działania w ramach projektu rozpocznie także Partner – Stowarzyszenie „Wschód Kultury” – trzymamy kciuki! Poniżej plakat promujący działania w województwie lubelskim wraz z opisem wydarzenia.

Afisz może zachęcać do przyjścia na koncerty

Stowarzyszenie Wschód Kultury serdecznie zaprasza na cykl 10 koncertów pt. Powróćmy jak za dawnych lat, prezentujących dorobek dwóch wybitnych twórców polskiej piosenki — Henryka Warsa i Władysława Szpilmana.

Podczas występów usłyszymy m.in. takie przeboje jak: Miłość Ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na 9, Na pierwszy znak, W małym kinie, czy Czerwony autobus. Utwory te przywrócą pamięć minionych lat i przybliżą słuchaczom sylwetki ich autorów. Wszystkie kompozycje zabrzmią w nowych aranżacjach, a wykonawcami będą znakomici artyści na stałe związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Filharmonią Lubelską.

Wydarzenia odbędą na terenie Lubelszczyzny, w takich miejscowościach jak: Lublin, Łęczna, Lubartów, Radzyń Podlaski, Kazimierz Dolny, Chełm, Włodawa, Poniatowa, Kraśnik i Opole Lubelskie.

Zapraszamy!

 


„Powróćmy jak za dawnych lat” jest częścią projektu „KULTURA 3.0. – Współczesna rola kultury w budowaniu społeczeństwa zintegrowanego” realizowanego w ramach Funduszy Norweskich. Koncerty zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka  Województwa Lubelskiego — Jarosława Stawiarskiego i promują Lubelszczyznę na arenie międzynarodowej w ramach programu „Warto być Polakiem”.  

Patronami medialnymi koncertów są Polskie Radio Lublin i TVP3 Lublin, a partnerem merytorycznym zadania jest Państwowe Muzeum na Majdanku.

 

Strona internetowa Partnera: https://stowarzyszenie-swk.pl

 


 Wspólnie działamy rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.


 

Strona Operatora Programu: www.eogkultura.mkidn.gov.pl

 

Logotyp programu grantowego

logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Patronat medialny:

TVP3 Poznań, Radio Poznań, Das Deutsche Gesselschaft für Flöte — Das Flóte Aktuell  (www.floete.net), Głos Wielkopolski

logo TVP3 logo DEUTSCHE GESELLSCHAFT FÜR FLÖTE e.V. logo Glos Wielkopolski

Skip to content