Dobrze skomponowana Akademia. Relacja z konferencji prasowej w dniu 21 maja 2024

We wtorek, 21 maja 2024 r. o godz. 11.00, w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu odbyła się specjalna konferencja prasowa, podsumowującą zakończenie realizacji dwóch projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach dwóch programów, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020:

1. Przebudowa i remont zabytkowego budynku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Wartość projektu zrealizowanego w ramach WRPO 2014-2020 wyniosła 16 398 361,57 zł.

2. Zakup instrumentarium w celu stworzenia nowej oferty kulturalnej i edukacji artystycznej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.
Wartość projektu zrealizowanego w ramach POIiŚ 2014-2020 wyniosła 10 018 492,59 zł.

Łączna wartość obu projektów to 26 416 854,16 zł.

Spośród zaproszonych gości w konferencji udział wzięli:

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
Grzegorz Potrzebowski, Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej UMWW,
Joanna Niewiadomska-Wielgus, Zastępca Dyrektora Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego,
Marta Trzaskowska, Naczelnik Wydziału Finansowego, Departament Szkolnictwa Artystycznego MKiDN,
Jolanta Jackowska, Wydział Finansowy, Departament Szkolnictwa Artystycznego MKiDN,
Bartosz Guss, zastępca Prezydenta m. Poznania poprzedniej kadencji,
Joanna Bielawska-Pałczyńska, Dyrektor Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków,

a także honorowi senatorowie, Państwo Dorota i Wojciech Pawłowscy, członkowie Rady Uczelni oraz Senatu i licznie zgromadzeni przedstawiciele mediów – poznańskich i regionalnych oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. obecni i byli pracownicy Akademii, zaangażowani w projekt w latach jego realizacji.

Konferencję uświetnił krótki koncert w wykonaniu pedagogów, doktorantów i studentów Akademii, m.in. na zakupionych z funduszy projektowych instrumentach. Solistami byli: Sławomir Kamiński (organy), Joanna Kozłowska (sopran) i Szymon Musioł (fortepian) oraz Jacek Kortus (fortepian). Wystąpił także zespół instrumentów historycznych pod kierownictwem artystycznym Dagmary Tyrchy (klawesyn).

Relacje z przebiegu konferencji przekazały:

poznan.tvp.pl (klik)
Radio Poznań (klik)
Głos Wielkopolski (klik)
portal codziennypoznan.pl (klik)
portal wpoznaniu.pl (klik)
portal epoznan.pl (klik)
portal FB Wielkopolska, tej (klik)
e-magazyn „Nasz Region” (klik)

Informacja ukazała się także na stronie Serwisu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (klik)
oraz na stronie Samorządu Województwa Wielkopolskiego (klik)

Dziękujemy wszystkim przybyłym na konferencję!
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Bartosza Seiferta.

Zdjęcie przedstawia artystów - saksofonistów, którzy wystąpili przed rozpoczęciem konferencji projektowej w dniu 21 maja 2024 Hanna Kostrzewska i Marek Woźniak podczas konferencji w dniu 21 maja 2024

Szymon Musioł na konferencji w dniu 21 maja 2024
Zdjęcie przedstawia artystów - saksofonistów, którzy wystąpili przed rozpoczęciem konferencji projektowej w dniu 21 maja 2024_3 Konferencja prasowa w dniu 21 maja 2024 Studenci Akademii podczas koncertu - występu na konferencji w dniu 21 maja 2024
Goście konferencji w dniu 21 maja 2024 - przy stole konferencyjnym siedzą Hanna Kostrzewska, Marek Woźniak i Marcin Elbanowski