Styczeń-marzec 2015

MARZEC 2015

WEEZDOB COLLECTIVE w składzie: Adam Zagórski (student II roku studiów II st. z klasy perkusji jazzowej dr hab. K. Przybyłowicza, prof. AM), Damian Kostka (student II roku studiów II st. z klasy kontrabasu jazzowego dr Z. Wrombla, ad.), Piotr Scholz (student II roku studiów II st. z klasy gitary jazzowej mgr K. Zemlera, as.) otrzymali III MIEJSCE w kategorii zespół na Czech Jazz Contest, 28.03.2015, Praga.

Katarzyna Tracz  studentka III roku studiów I st. z klasy skrzypiec prof. zw. dra hab. M. Grabarczyka, dr hab. D. Kwiecińskiej-Erenz, ad. zdobyła V NAGRODĘ w 3 kategorii wiekowej na IX Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej, 26-28.03.2015, Krasiczyn-Przemyśl.

Duet kameralny Simitu Duo – Jakub Kaszuba (student I roku studiów III st. z klasy oboju prof. T. Gubańskiego) oraz Michał Gajda (student II roku studiów III st. z klasy akordeonu prof. T. Adamowicz-Kaszuby) zdobył WYRÓŻNIENIE w kategorii akademickich zespołów kameralnych na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie, 26-29.03.2015.

POZNAŃSKI CHÓR KAMERALNY FERMATA pod dyrekcją dra Mateusza Sibilskiego, ad. otrzymał SREBRNY DYPLOM oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w Warszawie za prezentację muzyki Andrzeja Koszewskiego na VIII Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy, 21.03.2015.

LUTY 2015

Łukasz Nowakowski – student II roku studiów II st. z klasy akordeonu prof. T. Adamowicz-Kaszuby zdobył III NAGRODĘ na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym VAMO 2015 w Wiedniu, 27-28.02.2015.

WEEZDOB COLLECTIVE w składzie: Adam Zagórski
(student II roku studiów II st. z klasy perkusji jazzowej dr hab. K. Przybyłowicza, prof. AM), Damian Kostka (student II roku studiów II st. z klasy kontrabasu jazzowego dr Z. Wrombla, ad.), Piotr Scholz (student II roku studiów II st. z klasy gitary jazzowej mgr K. Zemlera, as.) otrzymali GRAND PRIX w kategorii zespół na Bielskiej Zadymce Jazzowej, 23.02.2015, Bielsko-Biała.

Adam Kutny
student I roku studiów II st. z klasy śpiewu solowego ad. dra hab. J. Bręka zdobył III NAGRODĘ oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ w postaci udziału w 7. Letniej Akademii Śpiewu Impressio Art Management Bożena Harasimowicz na IV Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie, 23-27.02.2015.

Szymon Mechliński – student I roku studiów II st. z klasy śpiewu solowego prof. zw. dr hab. W. Maciejowskiego oraz mgr J. Mechlińskiego, st. wykł. otrzymał tytuł FINALISTY na IV Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie, 23-27.02.2015.

Maria Domżał – studentka I roku studiów II st. z klasy śpiewu solowego ad. dra hab. J. Bręka zdobyła WYRÓŻNIENIE oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ w postaci udziału w koncercie w Filharmonii Kaliskiej na IV Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie, 23-27.02.2015.

Maria Strzelczyk – studentka III roku studiów I st. z klasy skrzypiec prof. zw. dr hab. M. Baranowskiego oraz mgr J. Kreft, as. otrzymała II NAGRODĘ na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym GRAND PRIZE VIRTUOSO, 19.02.2015, Londyn.

Jakub Czerski – student II roku studiów I st. z klasy fortepianu prof. zw. dr hab. A. Tatarskiego zdobył NAGRODĘ GŁÓWNĄ ZŁOTY PARNAS na X Międzynarodowym Forum Pianistycznym w Sanoku, 31.01.-7.02.2015.

Kwintet akordeonowy Akademii Muzycznej w Poznaniu w składzie: Michał Cholka, Filip Kawała, Łukasz Mirek, Sławomir Kandziora, Krzysztof Klorek z klasy kameralnej prof. T. Adamowicz-Kaszuby zdobył III NAGRODĘ w kategorii akademickich zespołów kameralnych na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym „Od solisty do orkiestry” w Mławie, 7-9.02.2015.

STYCZEŃ 2015

Weronika Stałowska – studentka III roku studiów I st. z klasy klawesynu dr hab. M. Banaszkiewicz-Bryły, prof. AM zdobyła III MIEJSCE w kategorii II podczas Ogólnopolskiego Konkursu Klawesynowego im. Mariana Sawy, Warszawa, 15.01.2015.

Karolina Kapela – studentka I roku studiów I st. z klasy klawesynu dr hab. M. Banaszkiewicz-Bryły, prof. AM zdobyła I MIEJSCE w kategorii II oraz WYRÓŻNIENIE za wykonanie ‚Sonatiny’ Mariana Sawy podczas Ogólnopolskiego Konkursu Klawesynowego im. Mariana Sawy, Warszawa, 15.01.2015.