MARTA GIDASZEWSKA
Tytuł: mgr
Jednostka organizacyjna: Instytut Instrumentów Lutniczych
Stanowisko pracy: ASYSTENT
Opis grupy zawodowej: Nauczyciel badawczo-dydaktyczny
Tytuł i stopień naukowy, uczelnia, rok uzyskania
magister sztuki, Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, 2022
Stanowisko
asystent
Dyscyplina artystyczna/naukowa – kierunek
sztuki muzyczne – instrumentalistyka
Specjalność
skrzypce
Zatrudnienie na Wydziale
II
Instytut
IIL
Prowadzone przedmioty
skrzypce
kameralistyka
Kontakt
mgidaszewska@amuz.edu.pl, marta.gidaszewska@wp.pl
Działalność artystyczna/naukowa (najważniejsze koncerty, publikacje, płyty, kompozycje)
Marta Gidaszewska jest jedną z najwybitniejszych skrzypaczek swojego pokolenia. Swoje umiejętności doskonaliła w klasie dr hab. Kariny Gidaszewskiej w POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyła studia licencjackie z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie została przyjęta z pierwszą lokatą, a w 2022 roku ukończyła, również z wyróżnieniem, studia magisterskie w klasie prof. Bartosza Bryły oraz dr hab. Kariny Gidaszewskiej. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w rodzimej uczelni oraz jest nauczycielem w POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. Pomimo młodego wieku, brała udział w 135 konkursach skrzypcowych zdobywając zawsze czołowe nagrody, w tym 103 pierwsze miejsca (m.in. na międzynarodowych konkursach w Japonii, Szwecji, Danii, Niemczech, Rosji, Estonii, Szwajcarii, Francji, Włoszech, Anglii, Grecji, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Węgrzech, Polsce). Wielokrotnie koncertowała jako solistka z licznymi orkiestrami w kraju i za granicą – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Filharmonia Świętokrzyska, Polska Orkiestra Radiowa, Filharmonia Kaliska, Sinfonia Baltica, Accademia dell’Arco, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Kameralna im. W. Lutosławskiego w Łomży, Orkiestra Kameralna „Progress”, Orkiestra Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu, Orkiestra Akademii Muzycznej w Poznaniu, Ukraińska Orkiestra Symfoniczna, Polish Soloists String Orchestra, Poznańskie Smyczki i wiele innych.
Od 2019 roku, wraz z Robertem Łaguniakiem, tworzy zespół Polish Violin Duo, z którym koncertowała w USA, Europie i Azji.
Przy współpracy z firmą fonograficzną DUX, duet nagrał dwie płyty – z utworami kompozytorów polskich XX wieku oraz światową premierą fonograficzną Duetów na dwoje skrzypiec polskiego zapomnianego kompozytora – Joachima Kaczkowskiego. Polish Violin Duo dokonali również nagrania trzeciej płyty z muzyką kompozytorów czeskich i węgierskich, która ukaże się w 2024 roku. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach muzycznych, m.in. I nagrodę i 6 nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie, czy I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. A. Rubinsteina w Düsseldorfie (Niemcy).
Wspólnie brali udział m.in. w programie „Pytanie na Śniadanie” w telewizji TVP2, „Puls of Culture” w telewizji TVP World, „Scena Klasyczna”, „Informacje Kulturalne” oraz „Niedziela z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca”, z takimi osobistościami jak Leszek Możdżer, czy Adam Sztaba, w telewizji TVP Kultura. Ponadto, występowali w audycji „Płytomania”, „Wybieram Dwójkę” oraz „Kanon Dwójki” w Programie Drugim Polskiego Radia, a także w audycji radiowej w stacji Merkury Klasyka oraz w Polskim Radiu Rzeszów. W magazynie „Presto” ukazała się obszerna rozmowa z Duetem, w której opowiedzieli o swojej relacji oraz dotychczasowych osiągnięciach. Zostali również nominowani do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii „Odkrycie Roku”.
Zespół ma na swoim koncie wiele prawykonań. W 2023 roku ukazało się dzieło Anny Rocławskiej-Musiałczyk – Koncert na dwoje skrzypiec i Orkiestrę Symfoniczną „Reflections” (dedykowany Polish Violin Duo), który duet miał zaszczyt wykonać po raz pierwszy z towarzyszeniem Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach. W tym samym roku Polish Violin Duo sfinalizowali nagrania audio-wideo premiery dzieła „Agnus” Dariusza Tabisza, ofiarowanego hrabiance Marii Zamoyskiej oraz dokonali prawykonania „Fantazji” na dwoje skrzypiec i fortepian autorstwa Sławomira Kaczorowskiego (kompozycja dedykowana Polish Violin Duo oraz Marcinowi Koziakowi). W 2022 roku ukazał się utwór Aarona Altera – Dance for Apollo na dwoje skrzypiec oraz Olgi Hans – Canto a due, a w 2020 roku dzieło Michała Janochy – Attra na dwoje skrzypiec, również dedykowane Polish Violin Duo.
Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak otrzymali dofinansowanie z programu „Muzyczny Ślad” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, trzykrotnie zostali laureatami projektu „Scena Muzyki Polskiej”, a także dwukrotnie otrzymali dotację z programu „Zamówienia Kompozytorskie” (przy współpracy z Fundacją „Muzyka do Potęgi” oraz Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach).
W 2018 roku Marta została finalistką Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie dwukrotnie wystąpiła w Sali Koncertowej NOSPR z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
W 2016 roku została finalistką ogólnopolskiego konkursu „Młody Muzyk Roku”, będącego polskimi eliminacjami do Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. Miała tam okazję zaprezentować swoje umiejętności z towarzyszeniem orkiestry na antenie TVP Kultura na żywo. Ponadto w 2016 roku miała zaszczyt uczestniczyć w pracach Jury Młodych podczas XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.
Artystka czynnie uczestniczy w licznych Międzynarodowych Kursach Skrzypcowych. Miała styczność ze sławami światowej wiolinistyki i wybitnymi pedagogami takimi jak Zakhar Bron, Jadwiga Kaliszewska, Bartosz Bryła, Bartłomiej Nizioł, Xiaoming Wang, Krzysztof Węgrzyn, Wanda Wiłkomirska.
Marta jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Rektora Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, Prezydenta Miasta Poznania, Business and Professional Women, Rady Ministrów, Programu „Młoda Polska”, Programu Bell, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
W 2014 roku skrzypek Paweł Wójtowicz wydał zbiór etiud i kaprysów zadedykowany uzdolnionym młodym polskim skrzypkom zdobywającym laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Jeden z kaprysów zadedykował Marcie Gidaszewskiej.
Najważniejsze osiągnięcia artystyczne/naukowe
8.09.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w magazynie Presto
30.06.2023 – Udział w programie „Rezerwacja” w portalu onet.pl
28.06.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w czasopiśmie Ruch Muzyczny
12.06.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w magazynie Hi-Fi i Muzyka
6.06.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w międzynarodowym portalu „Music Web”
28.05.2023 – Udział w audycji „Płytomania” w Programie Drugim Polskiego Radia
25.05.2023 – Udział w audycji „Nowa Polska” w Programie Drugim Polskiego Radia
15.05.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w Gazecie Wyborczej
13.05.2023 – Obszerny wywiad i rozmowa w Magazynie Presto
12.05.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w międzynarodowym portalu „Papageno”
3.05.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w międzynarodowym portalu „Pizzicato”
17.03.2023 – Warsztaty dla uczniów i nauczycieli w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
14.03.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w portalu Klasyka na Podkarpaciu
6.03.2023 – Występ w audycji „Klasyka Muzyczna” w radiu Poznań Merkury Klasyka
4.03.2023 – Występ w programie „Informacje Kulturalne” w telewizji TVP Historia
3.03.2023 – Występ w programie „Informacje Kulturalne” w telewizji TVP Kultura, TVP Polonia oraz TVP Wilno
23.02.2023 – Występ w programie „Puls of Culture” w telewizji TVP World
23.02.2023 – Artykuł o płycie „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w portalu „Cameral Music”
20.02.2023 – Otrzymanie dofinansowanie z programu „Zamówienia Kompozytorskie” Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca na dokonanie prawykonania Koncertu na dwoje skrzypiec i orkiestrę symfoniczną „Reflections” Anny Rocławskiej-Musiałczyk
16.02.2023 – Recenzja płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg” w portalu LongPlay
15.02.2023 – Otrzymanie Stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Konkursie o Stypendia Twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na 2023r.
13.02.2023 – Udział w programie „Wybieram Dwójkę” w Programie Drugim Polskiego Radia
1-2.02.2023 – Nagrania na płytę z utworami hrabianki Marii Zamoyskiej
20.01.2023 – Występ w programie „Pytanie na Śniadanie” w telewizji TVP2
28.12.2022 – Premiera płyty „Spisak, Bacewicz, Paciorkiewicz, Weinberg”, wydanej przy współpracy z firmą fonograficzną DUX
21.11.2022 – Warsztaty dla uczniów i nauczycieli w OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
15.09.2022 – Udział w programie „Fantazja Polska” w Programie Drugim Polskiego Radia
20.07.2022 – Zwycięstwo w konkursie w ramach programu „Scena Muzyki Polskiej” na sezon artystyczny 2022/2023 Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
12.04.2022 – Otrzymanie dofinansowania z programu „Zamówienia Kompozytorskie” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
7.03.2022 – Otrzymanie dofinansowania z programu „Muzyczny Ślad” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
16.12.2021 – Otrzymanie Stypendium Naukowego Marszałka Województwa Wielkopolskiego I stopnia
7.12.2021 – Otrzymanie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia
23.11.2021 – Reportaż z koncertu w Informacjach Kulturalnych w Telewizji TVP Kultura
21.11.2021 – Reportaż z koncertu w Telewizji Kłodzkiej
17.11.2021 – Nagrania z wytwórnią B&B Records w Niepołomicach
6.11.2021 – Otrzymanie Nagrody „Student Roku” Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
14-15.09.2021 – Nagrania na płytę „A due” Anny Rocławskiej Musiałczyk z Orkiestrą Progress w Gdańsku
10.09.2021 – Występ w telewizji TVP3 Rzeszów
22.07.2021 – Zwycięstwo w konkursie w ramach programu „Scena Muzyki Polskiej” na sezon artystyczny 2021/2022 Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca
30.05.2021 – Występ w programie „Niedziela z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca” z udziałem Adama Sztaby i Leszka Możdżera w telewizji TVP Kultura
24.05.2021 – Występ w Programie „Kanon Dwójki” w Radiowej Dwójce Polskiego Radia
16.05.2021 – Udział w programie „Płytomania” w Radiowej Dwójce Polskiego Radia
1.05.2021 – Artykuł o płycie „Joachim Kaczkowski – Duos opp. 10&16” w gazecie „Nowe Życie Pabianic”
20.04.2021 – Recenzja płyty „Joachim Kaczkowski – Duos opp. 10&16” w portalu Kurier Muzyczny
16.04.2021 – Recenzja płyty „Joachim Kaczkowski – Duos opp. 10&16” autorstwa Łukasza Miszy
1.03-1.04.2021 – Udział w Jury I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Nicei, Francja
20.03.2021 – Recenzja płyty „Joachim Kaczkowski – Duos opp. 10&16” w portalu Klasyka na Podkarpaciu
10.03.2021 – Recenzja płyty „Joachim Kaczkowski – Duos opp. 10&16” autorstwa Roberta Ratajczaka (portal LongPlay)
26.02.2021 – Premiera płyty „Joachim Kaczkowski – Duos opp. 10&16”
22.12.2020 – Otrzymanie Stypendium Naukowego Marszałka Województwa Wielkopolskiego
12.11.2020 – Otrzymanie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia
25.10.2020 – Udział w audycji „Niech gra muzyka nocą” w Polskim Radiu Rzeszów
5.10.2020 – Nominacja do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej” w kategorii „Odkrycie Roku”
7.04.2020 – Zwycięstwo w programie konkursowym „Scena dla Muzyki Polskiej” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca
6.03.2020 – Wywiad w Gazecie Wyborczej „Młode Polki 2020”
luty 2020 – Wydanie płyty Spisak/Malawski z udziałem Polish Violin Duo, wydaną przez firmę fonograficzną DUX
Luty 2020 – Wydanie płyty z udziałem Polish Violin Duo z występami laureatów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie, wydaną przez firmę fonograficzną DUX
9.12.2019 – Otrzymanie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia
29.11.2019 – Udział w programie „Scena Klasyczna” w telewizji TVP Kultura
17.10.2019 – Udział w audycji radiowej w stacji Merkury Klasyka
Rok 2018 – Otrzymanie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”
18.12.2018 – Otrzymanie Stypendium Naukowego Marszałka Województwa Wielkopolskiego I stopnia
10.12.2018 – Otrzymanie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia
19.12.2017 – Otrzymanie Nagrody Miasta Poznania I stopnia
28.04.2017 – Otrzymanie Medalu od Dyrektora POSM II st. im. M. Karłowicza za wybitne osiągnięcia konkursowe i godne reprezentowanie Szkoły
20.12.2016 – Otrzymanie Stypendium Artystycznego za wspaniałe osiągnięcia muzyczne w 2016 roku Business and Professional Women’s Club Poznań
2016 – Występ w telewizji TVP Kultura w programie „Młody Muzyk Roku 2016”
20.12.2015 – Otrzymanie Stypendium Artystycznego za wspaniałe osiągnięcia muzyczne w 2015 roku Business and Professional Women’s Club Poznań
20.12.2014 – Otrzymanie Stypendium Artystycznego za wspaniałe osiągnięcia muzyczne w 2014 roku Business and Professional Women’s Club Poznań
22.08.2014 – Kaprys Pawła Wójtowicza dedykowany Marcie Gidaszewskiej, wydany nakładem PWM
20.12.2013 – Otrzymanie Stypendium Artystycznego za wspaniałe osiągnięcia muzyczne w 2013 roku Business and Professional Women’s Club Poznań
7.06.2011 – List gratulacyjny od Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Młodego Artysty Puer Docilis za osiągnięcia w grze na skrzypcach i godne reprezentowanie Szkoły na konkursach i przesłuchaniach
25.06.2010 – List gratulacyjny od Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Młodego Artysty Puer Docilis za godne reprezentowanie Szkoły na konkursach i przesłuchaniach
20.06.2009 – List gratulacyjny od Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Młodego Artysty Puer Docilis za odniesione sukcesy artystyczne w grze na skrzypcach i godne reprezentowanie Szkoły na konkursach i przesłuchaniach
18.06.2009 – Nagroda Dyrektora POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego
Październik 2008 – Zakwalifikowanie do grona Stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci
Odznaczenia, nagrody, wyróżnienia
Rok 2023:
– Dyplom Srebrny – III Międzynarodowy Konkurs „Muzyczne Orły” w Łodzi, Polska
Rok 2022:
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Instrumentalistów im. L. van Beethovena
– II nagroda i nagroda specjalna dla najlepszego zespołu z Polski – Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi
– Grand Prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Małopolska 2021”
– Dyplom Złoty – II Międzynarodowy Konkurs „Muzyczne Orły” w Łodzi, Polska
Rok 2021:
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Clary Schumann w Bonn, Niemcy
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Kyoto, Japonia
– Grand prix i nagroda specjalna za wybitną osobowość artystyczną –
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Łodzi, Polska
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Viennese Spring” w Wiedniu, Austria
– Platinum Award/Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Quebec, Kanada
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej „KraCamera”
w Krakowie, Polska
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Paryżu, Francja
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Odin” w Tallinie, Estonia
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. S. Prokofieva „Silk Way” w Moskwie, Rosja
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Magic Muse” w Moskwie, Rosja
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Weiner Klassiker Danubia Talents” w Budapeszcie, Węgry
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Don Vincenzo Vitti” w Castellana Grotte, Bari, Włochy
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „The Muse” w Atenach, Grecja
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Swiss” w Lugano, Szwajcaria
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Medici” w Londynie, Anglia
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs „Talenty Skrzypcowe 2021” w Poznaniu, Polska
– Nagroda Główna – Statuetka – I Międzynarodowy Konkurs „Muzyczne Orły”
w Łodzi, Polska
Rok 2020:
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Music&Stars Awards” w Tallinie, Estonia
– Grand prix – Międzynarodowy Turniej Kameralny w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy
– Grand prix, I nagroda oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego – Nadbałtycki Konkurs Duetów Smyczkowych w Gdańsku
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Melos” w Brukseli, Belgia
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. L. Bellana w Paryżu, Francja
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Music e-Contest” w Tallinie, Estonia
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny King’s Peak
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Moskwie
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Concert Tour to China” w Danii
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „The Muse” w Atenach, Grecja
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „OPUS 2020” w Krakowie
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „ISCART” w Lugano, Szwajcaria
– Tytuł Mistrzów – Zwycięstwo – Międzynarodowy Turniej Mistrzów w Bydgoszczy
– II nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Paryżu, Francja
– III nagroda – Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych AEMC w Montecassiano, Włochy
– III nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Vienna New Year’s Concert” w Wiedniu, Austria
Rok 2019:
– Grand prix – Ogólnopolski Konkurs „Talenty Skrzypcowe 2019” w Poznaniu
– I nagroda oraz 6 nagród specjalnych – Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych im. A. Rubinsteina w Düsseldorfie, Niemcy
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Belgradzie, Serbia
– III nagroda, nagroda specjalna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olszynie – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Bacewicz w Łodzi
Rok 2018:
– Grand prix, nagroda specjalna za wybitną osobowość artystyczną oraz nagroda
specjalna za najwyższą punktację – Ogólnopolski Konkurs „Talenty Skrzypcowe 2018” w Poznaniu
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Tokio, Japonia
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „The North” w Sztokholmie, Szwecja
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „IMKA” w Sarajewie, Bośnia i Hercegowina
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego w Warszawie
– II nagroda, nagroda specjalna Thomastik-Infeld Vienna oraz nagroda specjalna
New Virtuosi – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „New Stars”
– Osobowość Muzyczna – Piła Festival & Academy w Pile
– Finalistka – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Rok 2017:
– Grand prix i nagroda specjalna Cappelli Gedanesis w Gdańsku – Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs w Belgradzie, Serbia
Rok 2016:
– Grand prix – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Schloss Zell an der Pram we Wrocławiu
– I nagroda, tytuł „Internet Music Champion of the World” – Międzynarodowy Konkurs
Muzyczny w Belgradzie, Serbia
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H.W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu
– I nagroda – Ogólnopolski Cieszyński Konkurs Skrzypcowy
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Witold Rowicki in memoriam” w Żywcu
– II nagroda – Ogólnopolski Konkurs Muzyki Współczesnej w Płocku
– II nagroda, nagroda specjalna Filharmonii Krakowskiej – Ogólnopolski Konkurs
Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów w Krakowie
– Finalistka – Ogólnopolski Konkurs „Młody Muzyk Roku 2016”
Rok 2015:
– Grand prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu J.S.Bacha – Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze
– Grand prix – Turniej Kameralny w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy
– I nagroda – Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Warszawie
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs „Grand Prize Virtuoso” w Londynie
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy w Toruniu
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Smyczkowych Zespołów Kameralnych w Łodzi
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Serbii (kat. solo)
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Serbii (kat. duetów smyczkowych)
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs „eMuse” w Grecji
– I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Będę Wirtuozem” w Krakowie
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs na Skrzypce Solo im. prof. Tadeusza Wrońskiego
w Tomaszowie Mazowieckim
– II nagroda – Warszawskie Forum Muzyki Kameralnej
– II nagroda – Międzynarodowy Konkurs „Grand Prize Virtuoso” w Paryżu
– Tytuł Vicemistrza – Międzynarodowy Turniej Mistrzów w Bydgoszczy
– Wyróżnienie – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. K. Lipińskiego i
H. Wieniawskiego w Lublinie
Rok 2014:
– Grand Prix – Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Rzeszowie
– Grand Prix – Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. prof. Mirosława Ławrynowicza
w Płocku
– I nagroda, nagroda specjalna Towarzystwa im. prof. T. Wrońskiego – Ogólnopolski
Konkurs na Skrzypce Solo im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim
– I nagroda – Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy
– I nagroda – Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy w Kielcach
– I i II nagroda – Ogólnopolski Turniej Kameralny w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy
– II nagroda – Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. St. Serwaczyńskiego
w Lublinie
Rok 2013:
– I nagroda, nagroda główna Urzędu Kultury Oberlausitz – Niederschlesien za
najwyższą punktację – Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Görlitz,
Niemcy
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy w Toruniu
– I nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie Fantazji G. Ph. Telemanna –
X Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu
– I nagroda – Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy
– I nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie gamy, nagroda specjalna za
najlepsze wykonanie etiudy Ch. Dancla – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
„Będę Wirtuozem” w Krakowie
– I nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie koncertu, nagroda specjalna
Prezydenta Miasta Gdańska – Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy pamięci
A. Januszajtis w Gdańsku
– I nagroda, nagroda specjalna Międzynarodowej Akademii w Bałoszycach –
Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera w Zielonej Górze
– I nagroda, nagroda specjalna Filharmonii Krakowskiej – Ogólnopolski Konkurs
Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów w Krakowie
– II nagroda – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Prof. M. Ławrynowicza w Płocku
Rok 2012:
– I nagroda, nagroda specjalna Filharmonii Sudeckiej – II Międzynarodowy Konkurs
Skrzypcowy „Młody Paganini” w Legnicy
– II nagroda – IX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu
– III nagroda – Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów w Jaśle
Rok 2011:
– I nagroda, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie koncertu, nagroda specjalna
Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury – Ogólnopolski Konkurs
Skrzypcowy pamięci A. Januszajtis w Gdańsku
– II nagroda – IV Międzynarodowe Spotkania Skrzypcowe im. Prof. M. Ławrynowicza
w Płocku
– II nagroda – I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini” w Legnicy
– III nagroda – VIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G.Ph. Telemanna
w Poznaniu
Rok 2010:
– Grand Prix, nagroda specjalna – Udział w Kursie Mistrzowskim „STRINGTIME”
w Goch – VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Prof. M. Ławrynowicza w Płocku
– I nagroda, nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika, nagroda specjalna
Dyrektora Filharmonii Sudeckiej – VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy
„Młody Paganini” w Legnicy
– I nagroda – I Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy w Kielcach
– I nagroda – XX Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu
– I nagroda – I Internetowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Krakowie
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs „Skrzypce dla najlepszych” w Szczecinie
– I nagroda – Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych w Kole
– II nagroda – Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. G. Bacewicz we Wrocławiu
– II nagroda – Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Warszawie
– Laureat – Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Janko Muzykant” w Sochaczewie
Rok 2009:
– I nagroda – III Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie
– II nagroda – Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów klas skrzypiec i altówki w Warszawie
– II nagroda, nagroda specjalna Prezydenta Miasta Gdańska – Ogólnopolski Konkurs
Skrzypcowy pamięci A. Januszajtis w Gdańsku
– III nagroda – III Międzynarodowe Spotkania Skrzypcowe im. Prof. M. Ławrynowicza
w Płocku
Rok 2008:
– I nagroda – III Międzyszkolny Konkurs Młodego Skrzypka w Lesznie
– I nagroda – VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy ,,Janko Muzykant” w Sochaczewie
– I nagroda – VII Ogólnopolski Turniej Skrzypcowy w Nysie
– I nagroda – Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Gdańsku
– I nagroda, nagroda specjalna – udział w Międzynarodowym Kursie Interpretacji
Muzycznej w Łańcucie – VI Ogólnopolskie Spotkania Skrzypcowe im. Prof.
M. Ławrynowicza w Płocku
– I nagroda – XVII Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu
– I nagroda – III Międzynarodowy Konkurs im. J. Garści w Stalowej Woli
– nagroda specjalna za ,,Stylowość wykonania”, nagroda specjalna Fundacji
„Cultura Animi” – II Ogólnopolski Festiwal Muzyczny ,,Od MoCarta do Mozarta”
w Warszawie
– I nagroda – VII Ogólnopolski Turniej Muzyczny w Kole
– II nagroda – IV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku
Rok 2007:
– I nagroda – V Sochaczewskie Spotkania Kameralne
– I nagroda – Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Wągrowcu
– I nagroda – III Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku
– I nagroda – V Ogólnopolski Turniej Muzyczny w Kole
– III nagroda – II Międzynarodowe Spotkania Skrzypcowe im. Prof. M .Ławrynowicza
w Płocku
– III nagroda, nagroda specjalna dla najmłodszego laureata konkursu, nagroda specjalna Prezydenta Miasta Gdańska – VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy pamięci A. Januszajtis w Gdańsku
Rok 2006:
– I nagroda – II Międzyszkolny Konkurs Młodego Skrzypka w Lesznie
– I nagroda – II Lubuski Turniej Skrzypcowy w Żaganiu
– I nagroda – VI Ogólnopolskie Przesłuchania Skrzypcowe w Sochaczewie
– I nagroda – XVI Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu
– I nagroda, nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika – I Ogólnopolski Konkurs
Duetów Smyczkowych w Kętrzynie
– II nagroda – VI Ogólnopolskie Dziecięce Spotkania Skrzypcowe im. Prof.
M. Ławrynowicza w Płocku
– II i III nagroda – I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Krakowie