Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

4 kwietnia, 2022, 10:00

Kurs interpretacji i improwizacji muzyki XVI i XVII wieku/4-6.04.2022

Szczegóły

Data:
4 kwietnia, 2022
Godzina:
10:00

Kurs poprowadzi Rodrigo Calveyra, specjalista wykonawstwa i improwizacji muzyki epoki renesansu i baroku.

Wirtuoz fletu prostego i kornetu. Na kurs składać się będą wykłady, lekcje indywidualne i grupowe oraz koncert. Studenci różnych specjalności będą mogli dowiedzieć się i nauczyć XVII wiecznych technik improwizacyjnych. Dzięki ćwiczeniom teoretycznym i praktycznym w formie warsztatów uczestnicy zyskają podstawowe narzędzia do czytania i rozumienia starych zapisów nutowych oraz do tworzenia własnych improwizacji.

 

MIEJSCA I PLAN WYDARZENIA:

Wykłady i zajęcia odbywać się będą w budynku Akademickiego Teatru Muzycznego „Olimpia” przy ul. Grunwaldzkiej 22, w sali 209.

 

Afisz może zachęcać do udziału w warsztatach Rodrigo Calveyra

 

Schedule/Harmonogram

 

Koncert finałowy
6 kwietnia 2022, godz. 18:00, Sala Błękitna

 

Wykonawcy koncertu:
Rodrigo Calveyra – kornet, flet prosty
Tomasz Wesołowski – dulcjan
Dagmara Tyrcha – klawesyn
uczestnicy Kursu

 

WSTĘP WOLNY


 

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: twesolowski@amuz.edu.pl do 31.03.2022 r.
W treści maila powinny się znaleźć: imię i nazwisko uczestnika, instrument, ewentualnie repertuar. W przypadku osób spoza Akademii Muzycznej w Poznaniu – potwierdzenie (skan/PDF/zdjęcie) opłaty za udział w wydarzeniu.

OPŁATY:

Dla studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Dla osób spoza Akademii Muzycznej w Poznaniu (w tym także dla jej absolwentów) opłata za czynny udział w wydarzeniu (czynne uczestnictwo w lekcjach mistrzowskich, wstęp na wykłady i koncert) wynosi 100 PLN, udział bierny (możliwość obserwacji lekcji, wykładów i wstęp na koncert) 50 PLN.
Opłata wpisowa nie podlega zwrotowi.

Wpłaty należy dokonać na poniższe konto bankowe Akademii Muzycznej w Poznaniu:
66 1090 1362 0000 0000 3601 7907
Santander Bank Polska S.A.

 


Rodrigo Calveyra
flet prosty, kornet

Zdjęcie przedstawia Rodrigo Calveyra, który prowadzi warsztaty

Urodzony w Brazylii flecista i kornecista Rodrigo Calveyra już od wczesnych lat swojej kariery muzycznej odnosił sukcesy na wielu międzynarodowych konkursach w Brazylii. W wieku 14 lat występował jako solista z Orkiestrą Symfoniczną swojego rodzinnego miasta, Porto Alegre. W 1991 roku jako pierwszy muzyk w dziedzinie wykonawstwa historycznego otrzymał stypendium fundacji VITAE na studia w zakresie gry na flecie prostym i kameralistyki w Buenos Aires.
W latach 1996-2000 kontynuował studia u Conrada Steinmanna w Schola Cantorum Basiliensis, równocześnie specjalizując się w muzyce średniowiecznej w Civica Scuola di Musica di Milano u Pedro Memelsdorffa. W 2012 r. w Hochschule für Musik w Trossingen w klasie Frithjofa Smitha został absolwentem gry na kornecie. Przygotowuje doktorat z muzykologii na Uniwersytecie Sorbonie na temat dyminucji Silvestro Ganassiego.
Rodrigo Calveyra występował jako solista m.in. z orkiestrami w Brazylii, Szwajcarii i Włoszech. Występował na najważniejszych festiwalach muzyki dawnej i w salach koncertowych Europy i Ameryki Południowej.
Jest stałym członkiem Ensemble Cappella Mediterranea (Leonardo García Alarcón) oraz asystentem przy kierownictwie muzycznym produkcji operowych w ważnych teatrach operowych Europy.
Wśród kilkudziesięciu nagrań płytowych artysty znajdują się m.in. nagrania dla Sony, Hamonia Mundi France, Deutsche Harmonia Mundi, Ambronay Editions, Ricercar, France Musique, Radio France, Bayerische Rundfunk.
Jest liderem artystycznym międzynarodowego zespołu muzyki dawnej Canto Fiorito z siedzibą w Wilnie, który koncertuje i organizuje projekty edukacyjne w ponad 15 miejscowościach Litwy. Rodrigo stworzył Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej w Kretyndze, wokół najstarszych na Litwie organów kościelnych. Festiwal ten, skupiający najznakomitszych artystów muzyki dawnej z całej Europy, jest od 2017 r. najważniejszym festiwalem muzyki dawnej na Litwie i jednym z najważniejszych w północnych krajach Europy.

« Wszystkie Wydarzenia