30 kwietnia, 2021, 19:00

Koncert „Józef Madeja in memoriam” – ONLINE

30 kwietnia, 2021

INFORMUJEMY, IŻ TRANSMISJA KONCERTU ODBĘDZIE SIĘ POPRZEZ
KANAŁ YOUTUBE STOWARZYSZENIA IM. JÓZEFA MADEI.

30.04.2021, godz. 19.00, ONLINE

Józef Madeja in memoriam

Koncert „Józef Madeja in Memoriam” dedykowany jest jednej z najwybitniejszych postaci świata muzyki klarnetowej XX wieku. Profesor, kompozytor, organizator życia muzycznego, a także współzałożyciel Katedry Instrumentów Dętych Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu – Józef Madeja – to twórca wyjątkowy, a niesłusznie zapomniany. Jako pierwszy polski klarnecista koncertował jako solista z orkiestrami symfonicznymi. Komponował utwory oraz pisał szkoły gry na instrumenty dęte drewniane. Popularyzował polską literaturę klarnetową, a także przyczynił się do pierwszego wydania Koncertu B-dur Karola Kurpińskiego. Od 2019 roku popularyzacją dorobku Madei zajęło się  Stowarzyszenie im. Józefa Madei, które organizuje liczne wydarzenia artystyczne poświęcone pamięci swojego patrona.

30.04.2021 r. o godz. 19.00 w Auli Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy koncert będący efektem współpracy Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenia im. Józefa Madei. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią – projekt odbędzie się w formule on-line i będzie transmitowany na kanale YouTube Stowarzyszenia.

Józef Madeja — Romans na klarnet i fortepian
Paweł Kroczek — klarnet
Hanna Lizinkiewicz — fortepian

Sławomir Kaczorowski — Con calore na altówkę i fortepian (1999)