6 listopada, 12:00 - 14:00

W środę  6 listopada 2024 zapraszamy do foyer Auli Nova na

Święto Patrona.
Popołudnie z Paderewskim

Postać Ignacego Jana Paderewskiego nieustannie inspiruje, np. skłania do refleksji patriotycznych, tak przecież charakterystycznych dla listopada w Poznaniu. Osobowość patrona uczelni to także pretekst do opowieści o człowieku pełnym pasji życia i namiętności do… kobiet. I tak spotkanie to rozpoczniemy od wykładu doktorantki Karoliny Wahl, pt. Paderewski i kobiety. Następnie śpiewaczka Marzena Michałowska i pianistka Małgorzata Sajna-Mataczyńska opowiedzą o najnowszej płycie z pieśniami Paderewskiego (Complete Songs of Ignacy Jan Paderewski). Artystki zaprezentują także fragmenty liryki wokalnej utrwalonej na płycie. Popołudnie z Paderewskim zwieńczy występ pedagoga uczelni, Miłosza Lewandowskiego, który wykona szereg improwizacji na tematy z utworów autora Fantazji Polskiej.

Program:

Paderewski i kobiety

Wykład Karoliny Wahl, doktorantki Szkoły Doktorskiej Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej

Complete Songs of Ignacy Jan Paderewski

Promocja płyty i mini koncert:

Marzena Michałowska – sopran
Małgorzata Sajna-Mataczyńska – fortepian