Anons

Akademia Młodych zaprasza!

W bieżącym roku akademickim 2024/25 wznawiamy projekt Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu pod nazwą:

AKADEMIA MŁODYCH

Data: czwartek, 14 listopada 2024

Do wzięcia udziału zapraszamy uczniów klas dyplomowych (V i VI) szkół muzycznych II stopnia, grających na wszystkich instrumentach. Młodzi muzycy będą mogli poczuć klimat Akademii, poznać specyfikę i atmosferę pracy nad projektem oraz wziąć udział (muzycy orkiestrowi) w profesjonalnie przeprowadzonej próbie i wykonaniu orkiestry symfonicznej.

Spotkanie rozpocznie się od wspólnej próby, przeprowadzonej pod okiem Ernesta Pikulskiego, studenta roku dyplomowego Akademii w klasie dyrygentury Jakuba Chrenowicza i José Maria Florêncio. Po niej odbędzie się krótka prezentacja uczelni, minikoncert w wykonaniu uczestników Akademii Młodych – uczniów szkól muzycznych  oraz studentów AMP, następnie  poczęstunek oraz warsztaty (konsultacje indywidualne) z pedagogami Akademii.

Akademia Młodych będzie rejestrowana, by następnie zaprezentować materiał w formie krótkiego reportażu na platformie You Tube.

Harmonogram:

15.00 | wspólna próba W grocie króla gór z suity nr 1 op. 46 z dramatu Peer Gynt Edwarda Griega

15.45 | minikoncert: prezentacja uczelni, wspólne wykonanie W grocie króla gór

17.30 | poczęstunek w bufecie Akademii

18.30-20.00 | warsztaty z pedagogami, zwiedzanie biblioteki, studia muzyki elektroakustycznej, studia muzyki filmowej i wybranych sal dydaktycznych

Termin przesyłania zgłoszeń: 27 października br.

Uwaga: zapisy do Akademii Młodych odbywają się w szkołach muzycznych, poprzez kontakt z dyrekcją szkoły, lub indywidulanie, na adres koordynatora Akademii Młodych z ramienia Akademii Muzycznej w Poznaniu, prof. dr hab. Anny Kozub – akozub@amuz.edu.pl.