26 maja, 17:00

Wielkopolskie powstanie w pieśniach wyśpiewane. W 105. rocznicę powstania wielkopolskiego/26.05.2024

Witryna internetowa:
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Aula Nova
Plakat zawiera informacje na temat koncertu dyplomowego IEA w dniu 26 maja 2024

W niedzielę, 26 maja 2024 roku, o godz. 17.00 w Auli Nova odbędzie się dyplomowy projekt edukacyjno-artystyczny studentów edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej specjalności projekty artystyczne w edukacji muzycznej.

Projekt Wielkopolskie powstanie w pieśniach wyśpiewane. W 105. rocznicę powstania wielkopolskiego ma na celu w nowoczesny sposób przybliżenie historii Powstania Wielkopolskiego. Widowisko słowno-muzyczne z historycznym tłem opowiada prawdziwe dzieje Poznania w czasie powstania oraz prawdopodobne dzieje jego mieszkańców.

Zabrzmią współczesne opracowania tradycyjnych utworów wielkopolskich, śpiewanych niegdyś przez żołnierzy wojsk powstańczych oraz Wielkopolan, w wykonaniu Zespołów muzycznych dla praktyk studenckich studiów licencjackich i magisterskich. Nie zabraknie również solowych prezentacji tegorocznych dyplomantów.

Wystąpią:

Jakub Koza
Damian Skoczypiec
Angelika Szymczak-Fossa

Zespół muzyczny dla praktyk studenckich – chór żeński
Kierownictwo artystyczne dr Beata Sibrecht, mgr Izabela Zalewska

Zespół muzyczny dla praktyk studenckich – chór mieszany
Kierownictwo artystyczne dr hab. Paweł Łuczak, mgr Tomasz Karwański

Opieka nad projektem:

dr Magdalena Andrys
mgr Tomasz Karwański
mgr Michał Łaszewicz

PROGRAM (klik)

Wstęp za okazaniem wejściówki: Bilety24 (klik) oraz w CIK przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Plakat zawiera informacje na temat koncertu dyplomowego IEA w dniu 26 maja 2024

Opieka artystyczna: Instytut Edukacji Artystycznej