13 grudnia, 2023, 18:30

Warsztaty dyrygenckie z Maestro José Marią Florêncio/dzień 2

13 grudnia, 2023
Wydarzenie Tagi:

W dniach 11 i 13 grudnia 2023 roku odbędzie się organizowany przez Katedrę Dyrygentury Symfonicznej i Operowej (KDSiO) kurs dla dyrygentów, który poprowadzi

Maestro José Maria Florêncio.

Będzie to kolejny już kurs dyrygencki, który KDSiO zorganizowała wraz z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej. Ideą jest doskonalenie umiejętności naszych studentów poprzez muzykowanie z orkiestrą symfoniczną podczas ostatniej przed generalną próby zespołu. Zajęcia prowadzą dyrygenci, którzy dyrygują orkiestrą w danym tygodniu koncertowym OSAM. Pierwsze tego typu kursy odbyły się w listopadzie i grudniu 2023 (afisze poniżej).

Poznańska Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu jako jedyna spośród uczelni polskich prowadzi taki program, co w połączeniu z orkiestrą fakultatywną i praktykami w Jeleniej Górze daje kompleksowy plan praktycznego kształcenia dyrygentów.

Afisz zawiera informacje na temat kursu dla dyrygentów