6 maja, 2023, 19:00

Miejsce:
Michel Angeli Concert Hall
Piazza Domenicani 19, Bolzano ITALY

Cello Bridge (wł. ponticello) to piękna, subtelna w kształcie część wiolonczeli, która łączy struny z duszą instrumentu. Dzięki niej może połączyć, poprzez dźwięk wydobyty wprawną ręką, wnikliwego ucznia z wrażliwym mistrzem, jak i natchnionego artystę z czułym odbiorcą.

CELLO BRIDGE to także projekt łączący dwa światy. W tym roku połączy świat kultury polskiej i włoskiej podczas wyjątkowego koncertu, który odbędzie się w dniu 6 maja 2023 r. o godz.19.00 w Conservatorio C. Monteverdi w Bolzano.

Całość projektu uzupełni kurs mistrzowski prof. Roberta Traininiego ze studentami Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz wykład mgr Małgorzaty Blei pt. Music for all – cello ensembles – insights and reflections.

W programie koncertu znajdą się kompozycje F. Chopina, N. Paganiniego, K. Pendereckiego, A.Tansmana, E. Elgara, Ph. Glassa, L. Forino, G. Bacewicz.

CELLO BRIDGE — Program

Poznań: