18 kwietnia, 2023, 18:00

Wykład monograficzny Patryka Frankowskiego/18.04.2023

18 kwietnia, 2023
Zdjęcie Patryka Frankowskiego może zachęcać do przyjścia na jego wykład monograficzny

We wtorek 18 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Auli Nova na wykład monograficzny Patryka Frankowskiego, kierownika Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, pt.:

Rola muzealnika w kształtowaniu życia muzycznego.

Patryk Frankowski — absolwent Poznańskiej Szkoły Talentów (OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej) w klasie puzonu oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku muzykologia. Od 2003 roku asystent i kurator działu instrumentów profesjonalnych, a następnie od roku 2015 roku kierownik Muzeum Instrumentów Muzycznych — oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. W latach 2013-2019 był również wykładowcą w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kurator oraz współautor katalogu wystawy zatytułowanej „W Służbie Sacrum. Z kultury Muzycznej Jasnej Góry i Poznania w XVIII wieku” (2012-2013). Redaktor i współautor publikacji pt. Polska Szkoła Lutnicza. Instrumenty Grobliczów i Dankwartów (2016). Rezultaty badań nad instrumentami z muzealnej kolekcji prezentował na konferencjach polskich i zagranicznych (Nowy Jork 2012, Brno 2012, Oxford 2013 i 2019). Autor koncepcji oraz scenariusza nowej ekspozycji Muzeum Instrumentów Muzycznych (2017-2019). Obecnie pracuje nad dysertacją doktorską pod kierunkiem prof. Remigiusza Pośpiecha, dotyczącą kolekcji instrumentów muzycznych z klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze w kontekście repertuaru muzycznego działającej tam kapeli od końca XVI wieku do roku 1914. Jest członkiem Zespołu Naukowo-Redakcyjnego Jasnogórskich Muzykaliów, Zespołu Naukowo-Konserwatorskiego Jasnogórskiego Instrumentarium oraz członkiem Historic Brass Society w Nowym Jorku.

Wstęp WOLNY

Afisz może zachęcać do przyjścia na wykład monograficzny prezentowany przez Patryka Frankowskiego

Opieka merytoryczna: Instytut Instrumentalistyki