18 grudnia, 2021, 16:00

Koncert kompozytorski/18.12.2021

18 grudnia, 2021

Zapraszamy na koncert kompozytorski Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego i Katedry Kompozycji Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Już po raz trzeci Katedra Kompozycji naszej Uczelni we współpracy z Instytutem Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego organizuje dwa koncerty kompozytorskie. W tym roku tematem są nowe utwory na głosy i perkusje.
14 grudnia 2021 roku w Filharmonii Zielonogórskiej będą miały miejsce prawykonania kompozycji napisanych specjalnie na tę okazję, a powtórzenie koncertu odbędzie się w Auli Nova, 18 grudnia 2021 roku o godz. 16:00.

W programach koncertów znalazły się kompozycje Aliny Kubik, Katarzyny Kwiecień-Długosz, Katarzyny Taborowskiej, Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej, Artura Cieślaka, Juliusza Karcza, Zbigniewa Kozuba i Stanisława Leśniewskiego.

Wykonawcami koncertu są Marzanna Rudnicka (sopran), Przemysław Czekała (baryton), Piotr Sołkowicz (perkusja) i Piotr Szulc (perkusja).