Fulbright Poland w #3pytaniaDo gościć będzie Rafała Zapałę – stypendystę Fulbrighta w programie Senior Award 2021-2022
W tym tygodniu Fulbright Poland w #3pytaniaDo gościć będzie Rafała Zapałę, stypendystę Fulbrighta w programie Senior Award 2021-2022. Koniecznie przeczytajcie kwestionariusz Rafała i przekonajcie się, że Stypendium Fulbrighta jest także dla artystów.
Co Cię zachęciło do złożenia wniosku o stypendium Fulbrighta
Do złożenia wniosku o stypendium Fulbrighta zachęciły mnie możliwości i prestiż, jakie wiążą się z programem. Pracując jako artysta w nurcie art&science, liczę też na kontakt z innymi stypendystami – wybitnymi naukowcami różnych dziedzin.
Czego będzie dotyczył Twój projekt
Mój projekt będzie dotyczył zaprojektowania nowych narzędzi dla muzyków, którzy chcą tworzyć muzykę nielinearną oraz są zainteresowani interaktywnym udziałem publiczności podczas koncertu. Celem artystycznym będzie z kolei nowa kompozycja przeznaczona na kameralny skład instrumentów. Jej wykonanie odbędzie się w grudniu 2021. Dodatkowo, teoretycznym celem moim badań jest sformułowanie teorii nowej, zapośredniczonej przez narzędzia technologiczne formy otwartej w muzyce.
Co chciałbyś robić po zakończeniu stypendium
Chciałbym rozpowszechniać idee muzycznej „otwartej formy”, nie-linearnej kompozycji i koncertów z interaktywnym udziałem publiczności. Chciałbym nawiązać również stałą współpracę w szczególności pomiędzy The Center for New Music and Audio Technologies (CNMAT) na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i Pracownią Telematyczną Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą prowadzę.