Studium Musicalu

Koordynator Studium Musicalu:
dr Aleksandra Kamińska-Rykowska, ad.
Kontakt: studium.musicalu@amuz.edu.pl

Wyniki naboru do Studium Musicalu – Protokół z dn. 27.06.2024

Studium Musicalu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu to propozycja stacjonarnej, odpłatnej, trzyletniej formy kształcenia, będącej odpowiedzią na rosnącą popularność gatunku musicalu w Polsce.

Program kształcenia został sporządzony z myślą o zrównoważonym rozwoju ucznia w trzech głównych zakresach: śpiewu, tańca i gry aktorskiej. Poza tym w programie znalazły się również przedmioty umożliwiające uzupełnienie podstawowych wiadomości o muzyce, rozwinięcie słuchu muzycznego, uzyskanie wiedzy z historii musicalu. W siatce godzin znajdują się takie przedmioty jak: śpiew musicalowy i śpiew klasyczny jako zajęcia indywidualne oraz: podstawy tańca klasycznego, ruch sceniczny, taniec musicalowy, podstawy gry aktorskiej, dykcja i recytacja, zespoły wokalne, kształcenie słuchu, nauka o muzyce, historia musicalu, język angielski.

Edukację w studium zwieńczy międzynarodowy egzamin PAA. Będzie miał on formę przedstawienia musicalowego ocenianego przez eksperta z Wielkiej Brytanii. Egzamin odbędzie się na poziomie 8 (RSL Level 3 Certificate in Musical Theatre Performance – Grade 8 (QCF)), a uzyskany dyplom ma status dyplomu międzynarodowego, tzn. egzaminatorem jest osoba akredytowana przez Office of Qualifiqations and Examinations Regulation (Ofqual). Absolwent otrzymuje certyfikat PAA uznawany na całym świecie.

Co to jest PAA?

Studium Musicalu funkcjonuje w trybie dziennym zgodnie z kalendarzem akademickim Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.

Aby ukończyć Studium, słuchacze zobligowani są do zrealizowania minimum programowego, mogą również realizować przedmioty fakultatywne z ogólnouczelnianej siatki godzin.

Cena: 4999 PLN/semestr

Kontakt: studium.musicalu@amuz.edu.pl

Studium Musicalu – REKRUTACJA, wrzesień 2024

Bieżące informacje znajdują się na profilu FB Studium Musicalu.